Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Rodzinny projekt triathlonowy – dla Polaków z Donbasu

włącz .

Jan Lipczyński, triathlonista-amator postanowił pogodzić w start w imprezie z najdłuższymi dystansami z pomocą polskim uchodźcom z Donbasu. Pomysł zrealizował z pomocą rodziny, przyjaciół, firm. Przygotowali logistycznie trasę, żywność i strefę mety w miejscowości Wyszynki. Panu Janowi podczas wyczynu towarzyszyć będą najbliżsi, a być może tacy inni triathloniści. Start – 10 października.

– Podczas jednego z dłuższych treningów biegowych myślałem o wielu rzeczach, o swoim starcie, o tym co dzieje się z uchodźcami w Europie – wspomina Jan. – Pomysł przyszedł sam: przecież można to połączyć i zrobić dzięki temu coś dobrego, pozytywnego! W moim przypadku przeznaczam środki na Fundację Wolność i Demokracja, która wspiera polskich uchodźców z Donbasu, gdyż uznałem, że temat ten jest dla mnie istotny. Idea jest taka, żeby finanse z jednego startu przeznaczyć na szczytny cel, a z pomocą znajomych i rodziny sprostać triathlonowemu czy biegowemu wyzwaniu samodzielnie. Liczę, że idea ta zakiełkuje wśród sportowców.

Marki i wsparcia komunikacyjnego udzieliła federacja Challenge Family, która zezwoliła na użycie logotypu i nazwy tego projektu: One Family Challenge. Marce tej bliskie jest rodzinne uprawianie sportu i kibicowanie najbliższym, a pokonanie stawianych wyzwań jest kluczowe. Równie entuzjastycznie podszedł do sprawy koncern Enea S.A, który objął swoim patronatem to przedsięwzięcie. Firma przekaże ponadto dla uczestników triathlonowe pudła mocy oraz umożliwi autorowi pomysłu start w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w triathlonie, organizowanych w przyszłym roku w Poznaniu.

Termy Maltańskie udostępnią tor, na którym 10 października zawodnik wystartuje z samego rana i przepłynie dystans 3,8 km. Firma Endusport, organizator największego cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour zapewni wsparcie techniczne i logistyczne podczas 180-kilometrowej trasy rowerowej, którą triathlonista pokona ze swoim wujem - kolarzem amatorem- również Janem. Endusport przekaże bidony, strój i potrzebny na trasie sprzęt oraz zabezpieczy odcinek biegowy. ActiveHero.pl dostarczy w trakcie całego wyzwania suplementy i izotoniki.

Trasa rowerowa pobiegnie w kierunku Piły tak, by nieopodal miejscowości Wyszynki rozpoczął się finalny etap, biegowy: 42 kilometry. Tutaj również dołączą znajomi i rodzina – bądź to wspierając biegiem, bądź dostarczając biegaczom żywność i napoje. Pełen dystans maratoński ma zamiar pokonać z Jankiem Aleksander Rosa – na co dzień rzecznik prasowy imprez triathlonowych organizowanych przez Endusport, a prywatnie – przyjaciel rodziny. Żywieniowe wsparcie zapewni również Lyfe Diet Catering.