Triathloniści rywalizowali nad Maltą

W cieniu wielkiej tragedii toczyły się w sobotę triathlonowe wydarzenia nad Maltą. W trakcie zawodów, w pierwszej jego fazie zasłabł w wodzie, a potem zmarł w szpitalu 43 letni mężczyzna, jak się okazało – ksiądz proboszcz jednej z gnieźnieńskich parafii. W sobotę wystartowało, w różnych konkurencjach, 1690 sportowców. Na dystansie sprinterskim i olimpijskim zwyciężyli Polacy.

Mistrzostwa Polski juniorów na dystansie sprinterskim (750m, 20 km, 5 km) zakończyły się sukcesem Jacka Krawczyka z Poznania, który uzyskał czas 01.01.12. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Sikora (o1.17.07). W kategorii OPEN na tym samym dystansie najlepsi okazali się kolejno: Łukasz Majewski (1:02:46), Bogumił Głuszkowski (01:05:52) oraz Jakub Goleniewski (1:05:58). Najszybsza na najkrótszym dystansie okazała się Małgorzata Ostrowska (1:10:19). Tuż za nią uplasowała się Hanna Matysiak (1:11:55), a stawkę medalistek uzupełniła Karolina Głuszkowska (1:11:57).

Na dystansie olimpijskim (1500 m, 40 km, 10 km) najlepsi byli Wielkopolanie – Agnieszka Jerzyk (2:09:11) oraz Dariusz Kowalski (1:59:23). W rywalizacji kobiet na podium znalazły się także Małgorzata Szczerbińska (2:14:26) oraz Aleksandra Rudzińska (2:19:46). Natomiast wśród mężczyzn drugie miejsce na dystansie olimpijskim zajął Mateusz Rak (2:01:55), a na trzecim miejscu znalazł się Sylwester Swat (2:03:09).