Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Mistrzowie nart i budownictwa

włącz .

Zespół Szkół Budowlanych z ulicy Grunwaldzkiej reprezentował Poznań i Wielkopolskę podczas rozgrywanych w Zakopanem Mistrzostw Polski Szkół Budowlanych w narciarstwie. Mistrzynią w slalomie gigancie została uczennica 2 klasy technikum budowlanego Joanna Smulska. Anita Lasak, tegoroczna maturzystka, w snowboardzie zajęła 2 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również nauczyciele. Tomasz Szukaj zajął 3 miejsce a Szymon Buchowski 4. Wśród chłopców brakowało medalistów ale zaprezentowali się godnie i w każdej konkurencji zajmowali miejsce tuż za podium.

- Bardzo się cieszę, że mamy wysportowaną młodzież. Chciałbym też podkreślić, że bardzo dobrze nasi uczniowie wykorzystują bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, wspaniale łączą naukę z pasją jaką jest dla nich sport. Bardzo chętnie wspieram uczniów w osiąganiu sukcesów – powiedział Arkadiusz Dratwa, dyrektor ZSB z ulicy Grunwaldzkiej.

Joanna Smulska odebrała również puchar dla najwszechstronniejszej zawodniczki. Dawid Wasilewski zajął 10 miejsce wśród najwszechstronniejszych. Uczniowie i nauczyciele brali udział w slalomie gigancie, snowboardzie oraz łyżwiarstwie szybkim.

W klasyfikacji drużynowej ZSB zajął drugie miejsce tuż za reprezentacją Zakopanego. Zdecydowanie wyprzedził takie miasta, jak Nowy Sącz, Gorlice, Tarnów, Krynicę, Pilzno.