Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Młodzi budowlańcy z Poznania mistrzami Polski

włącz .

Drużyna Zespołu Szkół Budowlanych z ulicy Grunwaldzkiej wywalczyła tytuł Mistrza Polski Szkół Budowlanych w piłce nożnej halowej. Wygrała turniej rozgrywany w Kielcach, patronat nad nim objął prezydent tego miasta Wojciech Lubawski. Uczestniczyło 12 reprezentacji szkolnych z całego kraju.

Sukces drużyny z Poznania jest wielki, bowiem od dziewięciu lat nieprzerwanie przywozi ona z mistrzostw medale, ale dopiero teraz udało się zdobyć ten upragniony, złoty. – Na mistrzostwo długo czekaliśmy, bardzo się cieszę z tego sukcesu. Dziękuję Marcinowi Lubikowi,trenerowi i nauczycielowi naszej szkoły za cierpliwość i konsekwencję, a także wszystkich chłopakom, również absolwentom–mówi Arkadiusz Dratwa, dyrektor ZSB z ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Dyrektor podkreśla, że od czasu utworzenia tej sekcji w szkole panuje wspaniały klimat i chęć zdobywania medali. To buduje charakter uczniów. – Myślę, że te dobre strony pokażą też po ukończeniu szkoły. Warto być budowlańcem i piłkarzem– cieszy się dyrektor Dratwa. ZSB z ul.Grunwaldzkiej dorobił się poważnej szkolnej drużyny piłkarskiej. Ma już 4 brązowe, 3 srebrne i teraz złoty medal Mistrzostw Polski. Za rok będzie bronić tytułu.

Reprezentacja ZSB wystąpiła w Kielcach składzie: Michał Pecold, Mikołaj Buksa, Mikołaj Kaczmarek. Konrad Giżyński, Rafał Jakubowski, Bartosz Bartoszak, Kamil Krzyżan, Jakub Rudnicki, Wojciech Borowski, Mateusz Kaja, Damian Nowak. Opiekunami byli Marcin Lubik i Janusz Niedziocha. Najlepszym bramkarzem wybrano Miachała Pecolda z poznańskiej budowlanki.