Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Zapraszamy na „Chwiałkę”. Pojeździmy za darmo

włącz .

Lato chyli się ku końcowi, ale ciągle cieszymy się ciepłymi dniami. O tej porze rzadko myślimy o sportach zimowych. Po otwarciu lodowiska „Chwiałka” pojawiły się jednak nowe możliwości. Już w niedzielę, 1 września będzie można pojeździć tam na łyżwach, i to za darmo. Lodowisko przy ulicy Chwiałkowskiego 34 będzie otwarte w godzinach od 15 do 22 – w ramach popularyzacji aktywnego wypoczynku.

Przygotowujący się do sezonu zimowego POSiR, jak informuje oficjalny portal Miasta Poznania, przygotował dla mieszkańców wiele atrakcji. Osoby, które w niedzielę po południu przyjdą na lodowisko, będą mogły wziąć udział w ciekawych grach, konkursach. Do wygrania – 100 wejściówek na lodowisko na zbliżający się sezon. Zainteresowani skorzystają z rad instruktorów jazdy na łyżwach, spotkają się też z instruktorami szkółki Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego udzielającymi dzieciom odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące najbliższego naboru.

Jeszcze się nie zdarzyło, by tafla miejskiego lodowiska była dla mieszkańców dostępna już latem. POSiR traktuje to przedsięwzięcie jako test. Okaże się, czy mieszkańcy chętnie skorzystają z oferty, która jest dla nich nowością. Będzie się też można przekonać, jak w takich warunkach sprawuje się lód. Oficjalne otwarcie „Chwiałki” nastąpi w poniedziałek 2 września.