Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Podsumowali ENEA Tri Tour

włącz .

Firma Endu Sport, sponsorzy, czyli firmy ENEA, Karlik, przedstawiciele samorządów, a przede wszystkim sportowcy wzięli udział w gali podsumowującej Tri Tour – cykl triathlonowych imprez organizowanych w 2014 roku. Zawody ukończyła wielka liczba 6 tysięcy uczestników, co dowodzi rosnącej popularności sportu dla ludzi z żelaza.

Sieraków, Kołobrzeg, Szczecin, Poznań, Piła, Borówno, Przechlewo – w tych miejscach organizowane były zawody triathlonowe tworzące cykl ENEA Tri Tour. Podczas podsumowującej go gali wyróżniono i nagrodzono ponad 250 osób. Fundatorem nagród była ENEA, a firma Karlik, dealer Volvo, miał nagrodę szczególną – samochód Volvo V40 Cross Country. Trafił do osoby, która miała największe szczęście w losowaniu. Impreza odbyła się 29 listopada w hotelu Anderssia i trwała wiele godzin.

Goście zobaczyli film przedstawiający tegoroczne zmagania ludzi z żelaza. Nie zabrakło też materiałów archiwalnych, w tym unikalnych relacji telewizyjnych z pierwszych triathlonowych imprez organizowanych kilkanaście lat temu w Polsce. Głos zabrali Wojciech Kruczyński, dyrektor firmy Endu Sport, przedstawiciele sportowców. Na temat historii, początków tej dyscypliny w Polsce i pierwszych zawodów olimpijskich w Sidney mówił Jerzy Górski, postać kultowa, dobrze w tym środowisku znana.

Mowa była nie tylko o zawodach organizowanych w kończących się roku, ale także tych planowanych w roku przyszłym, a nawet rok później. Największym zainteresowaniem zebranych cieszyły się informacje o planowanej imprezie w Poznaniu, która tym razem ma być organizowana nie tylko nad Maltą, ale i w centrum miasta, z finiszem na placu Wolności.

Zdjęcie: xtri.pl