Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Triathlon: Mistrzostwa Europy w 2016 roku w Poznaniu

włącz .

Challenge Family i Europejska Federacja Triathlonu ogłosiły, że w ramach Challenge Poznań odbędą się Mistrzostwa Europy na Długim Dystansie (ETU) w 2016 roku. To pierwsze zawody tej klasy rozegrane w naszej części kontynentu.

Dzięki Endu Sport, firmie zajmującej się organizacją imprez triathlonowych, Poznań był areną ENEA Poznań Triathlon 2014, a od 2015 roku będzie korzystał z licencji Challenge Family – jednej z dwóch światowych organizacji triathlonowych. Organizacyjny i medialny sukces poznańskiej imprezy i nawiązanie współpracy z jedną z najbardziej dynamiczniej rozwijających się organizacji triathlonowych na świecie skłoniły Federację do podjęcia przełomowej decyzji w historii ETU.

Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny: – Chciałbym powitać Europejską Federację Triathlonu w Poznaniu – mieście okrzykniętym polską stolicą sportu. Ponad 30 lat temu właśnie tutaj narodził się polski triathlon i jestem zadowolony z faktu, że takim przedsięwzięciem kontynuujemy tę tradycję. Duch sportu wśród mieszkańców Poznania odzwierciedlony jest w niezwykłej atmosferze towarzyszącej wydarzeniom sportowym. Każdy uczestnik jakichkolwiek zawodów odbywających się w naszym mieście podkreśla niesamowite wrażenie, jakie wywarł na nim doping tłumów na każdym kilometrze biegu czy trasy kolarskiej. Mocno wierzę w to, że wszyscy – zarówno zawodnicy, jak i przedstawiciele ETU w pełni podzielą naszą pasję i osobiście doświadczą tego, że nasze hasło: Poznań – miasto know-how staje się rzeczywistością. Dlatego też nie mogę wprost się doczekać współpracy z tak doświadczoną organizacją, jaką jest Europejska Federacja Triathlonu oraz Challenge Family.

Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport: – To dla nas olbrzymi zaszczyt, ale i spore zobowiązanie. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania wieloletniego doświadczenia zdobytego w organizacji imprez triathlonowych. Jestem przekonany, że uczestnicy, którzy przyjadą do Poznania z całej Europy, znajdą tutaj doskonałe warunki do sportowej rywalizacji. Mam nadzieję, że udany start zachęci ich również do udziału w kolejnych imprezach z cyklu ENEA Tri Tour.