Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

LOTTO Poznań Triathlon

włącz .

Jedną z najważniejszych sportowych imprez w tym roku w Wielkopolsce będzie zaplanowana na 2-4 sierpnia impreza dla ludzi z żelaza, łączących bieganie, pływanie, jazdę na rowerze  – triathlon.

Poznań, jako pierwsze miasto nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy, ubiega się o licencję Iron Man. Warunkiem jest zorganizowanie imprezy dla najwytrwalszych, najwytrzymalszych, potrafiących przepłynąć 3,86 kilometra, przejechać na rowerze 180,2 kilometra i przebiec klasyczny maraton. Takich zawodów jeszcze w naszym kraju nie było, organizowane są natomiast w innych krajach europejskich.

Wydarzenia zaplanowano na kilka dni, oprócz głównych zawodów odbędą się takie atrakcje, jak konferencje ze znanymi sportowcami, konkursy, mini triathlon dla dzieci, samolotowe pokazy akrobatyczne grupy Żelazny, koncerty.

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski, patronat medialny – Głos Wielkopolski, Radio RMF, Radio Merkury, TVP. Ambasadorami są Julia Michalska, medalistka olimpijska w wioślarstwie, aktorka Katarzyna Bujakiewicz, były znany lekkoatleta Marcin Urbaś, rapr MEZO, Paweł Skiba. Udział w zawodach zapowiedział aktor Piotr Adamczyk. Nie zabraknie znanych w świecie triathlonistów.