Siódemki siódme w Europie. Powalczą o igrzyska

Kadra Narodowa Kobiet w rugby siedmioosobowym zajęła siódme miejsce w turnieju Grand Prix Series rozgrywanym we francuskim Marcoussis. W decydującym meczu Biało-Czerwone pokonały Belgię 19:5. Tym samym Polki zapewniły sobie udział w turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Nasze kadrowiczki rozpoczęły rozgrywki w Grand Prix Series w grupie A, gdzie oprócz nich znalazły się także Rosja, Anglia oraz Ukraina. W dwóch pierwszych meczach Polki musiały uznać wyższość lepiej dysponowanych rywalek przegrywając z Anglią 5:31 oraz Rosją 7:38. W ostatnim mecz reprezentantki Polski pewnie wygrały z Ukrainą 66:0, zajmując tym samym 3. miejsce w grupie. Wysokie zwycięstwo z Ukrainą pozwoliło Kadrze Narodowej Kobiet na awans z 3. miejsca do ćwierćfinału turnieju.

W ćwierćfinale rywalem Polek był gospodarz turnieju, reprezentacja Francji. Walka i zaangażowanie nie wystarczyły do nawiązania walki z Trójkolorowymi. Reprezentantki Polski musiały uznać wyższość gospodarzy turnieju przegrywając wysoko 0:35. W następnym meczu będącym półfinałem o miejsca 5.-8. Polki ponownie zmierzyły się z Anglią. I tym razem górą były Angielki wygrywając 21:0.

W ostatnim meczu turnieju w Marcoussis Polki zagrały o 7. miejsce z reprezentacją Belgii. Mecz dobrze rozpoczęły zawodniczki trenera Janusza Urbanowicza prowadząc do przerwy 7:0. Po zmianie stron przyłożeniem szybko odpowiedziały Belgijki, jednak dalszy przebieg meczu kontrolowały już Polki zdobywając kolejne przyłożenia. Ostatecznie Biało-Czerwone pokonały kadrę Belgii 19:5. Jedno z przyłożeń dla polskiej reprezentacji zdobyła kapitan Black Roses, Agnieszka Kowalczyk.

Ostatecznie polskie zawodniczki zajęły 7. miejsce i tym samym zagrają w Kazaniu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Turniej wygrała Francja pokonując w finale Rosję 15:7, zaś w meczu o 3. miejsce Hiszpania pokonała Irlandię 19:0. Drugi turniej Grand Prix Series odbędzie się w dniach 20-21 lipca w Charkowie w Ukrainie. W ostatecznej kwalifikacji liczą się wyniki z obu turniejów.

Wcześniej jednak Polki czeka w Kazaniu turniej eliminacyjny do igrzysk olimpijskich. W weekend 13-14 lipca Biało-Czerwone będą rywalizować o prawo do gry na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. W fazie grupowej zawodniczki trenera Urbanowicza zmierzą się z Francją, Włochami oraz Mołdawią. Zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego zagra w przyszłym roku w turnieju olimpijskim w Tokio.

W biegłby weekend swój turniej rozgrywała także reprezentacja Polski kobiet do lat 18, która wzięła udział w towarzyskim turnieju w Heidelbergu. Zawodniczki trenera Christiana Hitta zajęły 3. miejsce wygrywając po zaciętym meczu o brąz belgijski zespół Brussels Development. Wśród kadrowiczek znalazły się dwie zawodniczki Black Roses Posnanii Wiktoria Bancer oraz Klaudia Jankowiak. Turniej w Heidelbergu był dla Kadry Narodowej Kobiet U18 elementem przygotowań do Mistrzostw Europy U18, które zostaną rozegrane w Jarocinie w dniach 31 sierpnia- 1 września.

Zdjęcie: Rugby Europe 

Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Derby dla Kolejorza

Warta przekonała się, jak bardzo okrutny potrafi być futbol. Prowadziła z wyżej notowanym rywalem, jeszcze 10 minut przed końcem czując się pewnie remisowała, by stracić

lech - warta

Z innego świata

Trudno byłoby nawet wymyślić tak bardzo różniące się, choć sąsiadujące ze sobą kluby. Jeden ma wszystko, by zostać potęgą na skalę nie tylko Polską, ale

Derby Poznania. Najpierw kurtuazja, potem walka

Poznań jest wyjątkowy. Tylko tu trenerzy miejscowych klubów, rywalizujących w tej samej lidze, mogą uczestniczyć we wspólnej konferencji prasowej i wypowiadać się o najbliższych przeciwnikach

Warta wypożyczyła młodego piłkarza

20-letni Maik Nawrocki jest młodzieżowym reprezentantem Polski i zawodnikiem Werderu Brema, na razie grał tam jednak tylko w rezerwach. Ma rodziców Polaków, ale od urodzenia