Reprezentantki Polski zagrały z Holandią

W hali UAM na poznańskim Morasku odbył się w niedzielne popołudnie pierwszy mecz polskich futsalistek z kadrą Holandii. Mecze rozgrywane są w formule 2 x 20 minut. Pierwsza połowa należała do Holenderek. Początek drugiej też, ale w miarę czasu gra się wyrównała, a końcówka należała do Polek.

Przy wyniku 0:2 bardzo ładnym golem popisała się polska zawodniczka Ala Zając, czym ustaliła wynik meczu na 1:2.  Jest ona nie tylko kadrowiczką. Także futsalistka UAM Poznań oraz trenerką LPFA Poznań – szkoli młode piłkarki w Kolejorzu.

Już jutro mecz rewanżowy, tym razem w Gnieźnie. Należy spodziewać się lepszego wyniku końcowego, bo Holenderki znajdują się w zasięgu polskich futsalistek.

Polki zagrały w składzie: Dewicka, Kołomańska, Chóras, Moskała, Ejzel, Knysak, Maziarz, Pietrzyk, Falborska, Bartosiewicz, Zając, Dąbek, Bolko, Lichtenstein. Trener Wojciech Weiss. Dewicka, Folbarska, Zając, Lichtenstein oraz trener reprezentują UAM Poznań.