Wciąż nie wiadomo, czy jeszcze tego lata Robert Gumny przeniesie się do innej ligi, choć prawdopodobieństwo transferu maleje z godziny na godzinę. Wiadomo natomiast, że młody obrońca Lecha otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, jako jeden z trzech piłkarzy grających w polskiej ekstraklasie.

Reprezentacja Polski rozegra niebawem dwa spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020 roku. 6 września w Lublanie zmierzy się ze Słowenią, a 9 września na Stadionie Narodowym z Austrią. Trener Jerzy Brzęczek ogłosił, którzy piłkarze otrzymali powołania. Wśród nich znalazł się prawy obrońca poznańskiego Lecha – Robert Gumny. O miejsce w drużynie będzie rywalizował z innymi wychowankami Kolejorza – Bartoszem Bereszyńskim i Tomaszem Kędziorą.

Poza „Gumą” selekcjoner sięgnął po dwóch jeszcze zawodników grających w Polsce – Artura Jędrzejczyka z Legii i Jakuba Błaszczykowskiego z Wisły. Co ciekawe, na 27 powołanych graczy aż dziewięciu miało związki z Lechem. To Fabiański, Bednarek, Bereszyński, Gumny, Kędziora, Bielik, Linetty, Kownacki, Lewandowski. Gumny nie jest jedynym obecnym piłkarzem Kolejorza powołanym na mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy. Na zgrupowanie kadry Danii wyjedzie napastnik Christian Gytkjaer.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Lech wygrał derby. Z wielkim trudem

Kto by się spodziewał tak trudnej przeprawy Kolejorza? Warta postawiła trudne warunki. Była bliska strzelenia bramek. O zwycięstwie wicemistrza Polski nad beniaminkiem zadecydował rzut karny

Sensacja w derbach? Trudno się jej spodziewać

Tradycja tradycją, szacunek szacunkiem, wyjątkowość poznańskich derbów wyjątkowością, ale ktoś to spotkanie musi wygrać. Derbowa otoczka dodaje kolorytu, ludzie się cieszą z dwóch ekstraklasowych klubów