Puchar Polski w hokeju na trawie w Poznaniu

Hokej na trawie jest drugą grą zespołową, która wznowiła rozgrywki podczas pandemii koronowirusa. Na boisku stadionu AWF w Poznaniu 12 drużyn z Superligi I ligi przystąpiło w 4 równorzędnych grupach do rywalizacji o puchar Polski. Najciekawiej było w grupie B w której najpierw Start 1954 Gniezno pokonał wicemistrza kraju Pomorzanina Toruń 5:3 (2:3).

W drugim meczu Start mocno się postawił mistrzowi Polski – Grunwaldowi Poznań z którym ostatecznie przegrał tylko 3:4 (2:2). Do półfinałów  awansują tylko zwycięzcy grup. O tym kto będzie grał dalej zdecyduje bezpośrednia konfrontacja w tej najsilniejszej z grup 27 bm., także na stadionie poznańskiej AWF, Grunwaldu i Pomorzanina.

Pozostałe wyniki: gr. A Warta Poznań – LKS Gąsawa 1:2 (0:1), Stella Gniezno – Gąsawa 2:4 (1:1), gr. Ósemka Tarnowskie Góry – AZS Politechnika Poznańska 1:7 (0:4), Siemianowiczanka – Ósemka 5:1 (1:1), gr. D MKS Środa Wielkopolska – Polonia Skierniewice 8:0 (3:0), AZS AWF Poznań – MKS 5:0 (2:0).
Pierwszym półfinalistą z kompletem 6 punktów jest LKS Gąsawa.
(AK)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brak koncentracji? Raczej sabotaż!

Lech znów to zrobił, w trzecim kolejnym meczu. Przegrał po stracie bramki w ostatnich sekundach. Zagrał katastrofalnie słabo. Jakimś sposobem przetrwał do przerwy bez straty

lech - raków

Trofeów nie będzie. Jak zwykle

Jeżeli po frajersko przegranym meczu w Warszawie kibice Lecha byli wściekli, to jak określić ich odczucia po tym, co stało się w niedzielę? Wydawałoby się,

lech - raków

Znów to zrobili! Co za frajerstwo!

Wydawałoby się, że tylko raz można podarować przeciwnikowi punkty pozwalając mu strzelić łatwą bramkę w ostatnich sekundach. Lech takie frajerstwo popełnił już w następnym meczu!