Poznań Open z pulą nagród 70 tysięcy euro

Tegoroczny ATP Challenger Poznań Open rozgrywany na kortach Parku Tenisowego rozpocznie się 3 czerwca, finał gry pojedynczej odbędzie się w niedzielę 9 czerwca. Pula nagród wynosi 70 tysięcy euro. Zwycięzca gry pojedynczej otrzyma 3,2 tys. euro i 90 punktów do rankingu ATP.

– Na liście zgłoszeń jest kilka ciekawych nazwisk. W gronie faworytów brakuje wprawdzie Polaków, ale obsada jak na challengera jest bardzo mocna – mówi Krzysztof Jordan, dyrektor turnieju.
Hubert Hurkacz, ubiegłoroczny triumfator Poznań Open i najlepszy obecnie polski tenisista będzie rywalizował na początku czerwca w Paryżu. Jeśli jednak nie powiedzie mu się w pierwszej rundzie turnieju Rolanda Garrosa to może otrzymać „dziką kartę” i wystartować na Golęcinie. 
– Oczywiście życzymy Hubertowi sukcesów w Wielkim Szlemie i jesteśmy z nim w stałym kontakcie – dodaje dyrektor Jordan.
Niestety na liście zgłoszeń nie ma Kamila Majchrzaka i brak tego nazwiska może dziwić.
– Będę dzwonić do Tomka Iwańskiego, trenera Kamila i namawiać, żeby zagrał w Poznaniu – deklaruje Wojciech Fibak, który był gościem poniedziałkowej konferencji w Parku Tenisowym Olimpia. I dodał, że wśród uczestników jest kilku bardzo dobrych zawodników. Z „jedynką” ma zagrać Filip Krajinovic (69. miejsce na liście ATP).
– Serb to utalentowany tenisista, bardzo dobry technicznie. Stylem gry przypomina Davida Goffina, który triumfował w Poznaniu kilka lat temu. Warto zwrócić też uwagę na solidnego Hiszpana Roberto Carballesa Baenę, czy Henriego Laaksonena ze Szwajcarii. Jest też Tommy Robredo, który był w Top 10. To wielkie nazwisko – podkreśla Fibak.
Tegoroczny Poznań Open rozgrywany będzie w nowej formule. W turnieju głównym singla zagra 48 zawodników – najwięcej, bo 36 z listy ATP, kolejnych pięciu z rankingu ITF. Będzie też dwóch kwalifikantów i gracze, którzy otrzymają „dzikie karty”. Wśród nich są Polacy: Kacper Żuk, Daniel Michalski, Michał Dembek, Wojciech Marek. 
Z kolei w rywalizacji deblistów w turnieju głównym, także dzięki „dzikim kartom” zobaczmy Marcina Matkowskiego, który ma zagrać wspólnie z Żukiem oraz poznanianka Karola Drzewieckiego, którego partnerem na korcie ma być Szymon Walków. 
Poznań Open towarzyszyć będzie wiele imprez dodatkowych, m.in. turniej Tenis 10, turniej deblowy VIP, czy też Charity Golf Tournament by Ciech. W środę 5 czerwca w Kinoteatrze Apolla przewidziany jest koncert Julii Pietruchy. 
Nowym elementem na terenie PTO będzie także wybudowana przez miasto (główny sponsor turnieju) restauracja. Przez pierwsze cztery dni turnieju wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Wielkopolski Tenis, Squash i Badminton

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Jak uniknąć kompromitacji?

Trener Lecha liczy na zwycięstwo w Krakowie na Wisłą, ale drużyna jest tak rozbita, rozchwiana emocjonalnie, że trzeba się liczyć z każdym wynikiem. Nawet uniknięcie

Wszystko na jedną kartę

Lato będzie w Lechu gorące. Zostanie podjęta desperacka próba ocalenia tego, co niego zostało. Maciej Skorża otrzymał pełnomocnictwo do działań radykalnych, do dowolnego kształtowania drużyny.