Polskie hokeistki zdegradowane – smutne pożegnanie z trenerem Krzysztofem Rachwalskim

Dwa lata temu w Mińsku Polki zanotowały największy w historii sukces w 18. Mistrzostwach Europy w hokeju halowym. Zostały wicemistrzyniami. W dniach od 19 do 21 stycznia br. liczono w Pradze, jeśli nie na medal, to pewne miejsce w pierwszej czwórce. A w najgorszym razie utrzymanie w elicie 8 najlepszych reprezentacji europejskich.

Nic z tego. Polki z hukiem spadły do II dywizji ME. Zajęły ostatnie miejsce. Przegrały wszystkie mecze. Strzeliły tylko 6 goli w całym turnieju! W grupie uległy kolejno: sensacyjnym debiutantkom Szwajcarkom 1:2 (1:0), broniącym tytułu Holenderkom 1:4 (0:3) i brązowym medalistkom z Mińska – Białorusinkom 2:5 (0:2) – bramka dla biało-czerwonych Paulina Grotek-Okaj. Potem walczyły o lokaty 5 – 8 z zaliczeniem wyniku z Helwetkami. Przegrały z Rosjankami 1:4 (0:2) – gol Weroniki Wessołowskiej (w tym meczu Polki wykonywały 10 krótkich rogów i nie wykorzystały żadnego) i z Ukrainkami 1:3 (0:2) – bramka Grotek. W końcówkach po kilka, a niekiedy po kilkanaście minut, zamiast bramkarki grała dodatkowo kapitan Marlena Rybacha. To pomagało zdobywać gole, ale nie wygrywać mecze. Tak więc nasza reprezentacja, po 9 latach, pożegnała się w kiepskim stylu z trenerem Krzysztofem Rachwalskim, twórcą wielu sukcesów polskiego hokeja kobiet, który przejmuje obowiązki kierownika wyszkolenia w PZHT.

Pozostałe wyniki. Grupa A Holandia – Szwajcaria 2:3 (1:1) 1. Holandia 6 pkt., 2. Białoruś 6, 3. Szwajcaria 6, 4. Polska 0. Grupa B Niemcy – Rosja 4:2 (2:0), Ukraina – Czechy 1:2 (1:0) 1. Niemcy 6, 2. Czechy 6, 3. Ukraina 3, 4. Rosja 3.

Pozostałe wyniki drużyn walczących o miejsca 5 – 8: Szwajcaria – Ukraina 2:2 (1:1), Szwajcaria – Rosja 2:2 (1:0). Półfinały: Niemcy – Białoruś 5:4 (3:2), Holandia – Czechy 6:3 (4:2). Mecze o medale: o 3 m. Białoruś – Czechy 5:3 (2:1), finał Niemcy – Holandia 1:1 (1:1), karne zagrywki 2:1. To piętnasty tytuł mistrzyń Europy hokeistek niemieckich.

Klasyfikacja końcowa: 1.Niemcy, 2. Holandia, 3. Białoruś, 4. Czechy, 5. Ukraina, 6. Szwajcaria, 7. Rosja, 8. Polska. Miejsca dwóch ostatnich drużyn w elicie zajmą dwie pierwsze z turnieju ME II dywizji: Belgia i Austria.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Nie wolno pozostać w blokach startowych

Czy warto przejmować się wynikami meczów sparingowych? Zawsze lepiej wygrać niż przegrać, ale nie to jest głównym celem takich gierek. Czy warto przejmować się jakością

Drugi sparing, druga porażka Lecha

Nie widać jeszcze ręki nowego trenera. Piłkarzom Kolejorza nie kleiła się gra w drugim letnim sparingu, w którym mierzyli się z Pogonią Szczecin. Nie tworzyli

W Opalenicy poszukają wysokiej formy

Do 29 czerwca piłkarze Lecha będą trenować na obozie w Opalenicy. Pierwszy mecz, od razu wielkiej wagi, bo w eliminacjach do Ligi Mistrzów, rozegrają już