Polskie hokeistki przegrały z Ukrainą

Reprezentacja Polski kobiet przegrała z Ukrainą 0:1 (0:0) w drugim meczu I Rundy Ligi Światowej w Pradze. Zwycięską bramkę z krótkiego rogu strzeliła Wiktoria Stetsenko (64). W pierwszym czwartkowym spotkaniu Litwa zremisowała z Turcją 1:1 (0:0). W przypadku remisu po 70-minutowym meczu o końcowym rezultacie decydują karne zagrywki. Litwa wygrała je 3:2. To dało zwyciężczyniom dwa punkty, a pokonanym jeden.

Tabela

1. Czechy 2 6 11-2

2. Ukraina 2 6 3-1

3. Polska 2 3 4-1

4. Litwa 3 2 3-8

5. Turcja 3 1 2-11

Polki zachowały szanse awansu. Czekają je jeszcze mecze z: Czeszkami (3 bm.) oraz z Litwinkami (4 bm.). Do II Rundy LŚ, która zostanie rozegrana w 2017 roku w Walencji, z Pragi awansują trzy pierwsze reprezentacje.

Aby wziąć udział w turnieju finałowym Mistrzostw Świata w 2018 roku trzeba, po wywalczeniu premii w stolicy Czech zająć w Hiszpanii pierwsze lub drugie miejsce.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den