Polskie hokeistki bez awansu

Kobieca reprezentacja Polski w hokeju na trawie przegrała z Belgią 0:2 (0:1) w ostatnim grupowym meczu III Rundy Ligi Światowej w Antwerpii, głównej kwalifikacji do igrzysk w Rio de Janeiro. Bramki strzeliły: Emilie Sinia (24) i Manon Simons (54). Biało-czerwone (23 w rankingu światowym)  przegrały  wcześniej z Nową Zelandią (4) 0:12 i Australią (2) 0:9 oraz z mistrzyniami Azji Hinduskami (13) 1:3. Także Belgia (12) jest wyżej notowana w rankingu FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja). Brawa w tym ostatnim meczu za podjęcie, szczególnie w II połowie, wyrównanej walki z silną ekipą gospodarzy. Niewiele brakowało do remisu.

W lutym br. Polki sprawiły wielką niespodzianką awansując z II Rundy LŚ w New Delhi z drugiego miejsca (za Indiami). Najwyraźniej brakuje im jednak międzynarodowego doświadczenia. Z każdym spotkaniem w Antwerpii było lepiej. Nie wystarczyło to do zajęcia w grupowej fazie miejsca w pierwszej czwórce. To prolongowałoby szanse na walkę o awans do Rio. W trzeciej dekadzie sierpnia br. po raz pierwszy zagrają w Mistrzostwach Europy I dywizji w Londynie. Złoty medalista z tej imprezy ma zapewniony awans do Rio. Rozsądek mówi o tym, że biało-czerwone nie mają na to szans. Ale czy czasami pomarzyć nie można?

Turniej w Antwerpii zakończy się dla pań 4 lipca. Polki zmierzą się wcześniej, bo 30 bm. w meczu o dziewiąte miejsce z ostatnimi w równorzędnej grupie A Francuzkami.

Dzisiaj ostatnie grupowe spotkanie w równoległym turnieju III Rundy LŚ w Antwerpii Polaków (17 FIH). Ich przeciwnikiem będzie o godz. 20 Australia, lider światowego rankingu. Polacy przegrali w 3 pierwszych spotkaniach z: Pakistanem 1:3, Indiami 0:3 i Francją 1:4. Wygrana z „kangurami” byłaby „sportowym cudem”.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den