Polki będą walczyć o pozostanie w hokejowej elicie Europy

Grającej po raz pierwszy w  kontynentalnej elicie kobiecej reprezentacji Polski w hokeju na trawie, po porażkach 0:9 z Holandią ()w sobotę i 1:4 (w niedzielę) z Belgią (niespełna 2 miesiące temu, w III Rundzie Ligi Światowej w Antwerpii Polska uległa Belgii 0:2) pozostaje w grupie A Mistrzostw Europy w Londynie walka o utrzymanie. Z ośmiu drużyn dwie ostatnie spadną do II dywizji. Trzeba więc zająć miejsce w pierwszej szóstce.

Holandia, najbardziej utytułowana w historii reprezentacja, aktualny mistrz olimpijski i mistrz świata, potwierdziła swoją dominację gromiąc rywalki. Najpierw Polskę 9:0 (5:0), a następnie Hiszpanię 8:1 (4:0). Pomarańczowe już są w pierwszej czwórce londyńskich ME.

Aktualnie drugie miejsce w tabeli zajmuje z czterema punktami Belgia. To dzięki remisowi 0:0 z Hiszpanią i wygranej 4:1 z biało-czerwonymi. Tak więc drużyn z Niderlandów Polki już nie wyprzedzą. Nasze reprezentantki mogą być w grupie trzecie tylko wówczas gdy wygrają z Hiszpanią. Tak czy inaczej wynik meczu z I fazy, z Hiszpanią (najprawdopodobniej) lub z Belgią, będzie zaliczony do tabeli zespołów walczących o miejsca 5-8 czyli o utrzymanie w gronie najlepszych.

Polska – Holandia 0:9 (0:5) – Elen Hoog 3 (20, 30, 53), Kelly Jonker 2 (13, 33), Eva de Goede (13), Carlien Dirkse van den Heuvel (20), Maartje  Paumen (40, krótki róg), Marloes  Keetels (54).

Polska – Belgia 1:4 (0:3) Paulina Okaj (59) – Louise Versavel (13), Alix Gerniers (17, kr), Emilie Sinia (20), Judith Vandermeiren (31)

Wyniki pierwszych spotkań w równorzędnej grupie B: Anglia – Szkocja 2:1 (2:1), Niemcy – Włochy 4:0 (2:0).

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den