Pojechali budować formę

Przez dwa tygodnie piłkarze Lecha będą pracować na obozie treningowym w tureckim Belek. Trener Adam Nawałka zabrał aż 32 zawodników. Sześciu z nich to młodzi gracze z Lechowej akademii, pierwszy raz wyjeżdżający na zgrupowanie z pierwszym zespołem.

Najmłodszym piłkarzem w kadrze Kolejorza jest urodzony w 2003 roku bramkarz Krzysztof Bąkowski. Ostatnio grywał głównie w drużynie juniorów młodszych. Trenerzy widzą w nim wielki potencjał, więc ma szansę potrenować pierwszą drużyną. Nie można wykluczyć, że otrzyma szansę pokazania się w którymś ze sparingów. Niewiele starsi są skrzydłowy Jakub Kamiński, ofensywny pomocnik Filip Marchwiński (strzelił gola w debiucie w ekstraklasie), środkowy obrońca Mateusz Skrzypczak, prawy obrońca Karol Smajdor, napastnik Filip Szymczak.

Oto kadra Lecha Poznań trenująca na zgrupowaniu w Turcji: bramkarze – Jasmin Burić, Matus Putnocky, Karol Szymański, Krzysztof Bąkowski; obrońcy – Robert Gumny, Vernon De Marco, Thomas Rogne, Dimitris Goutas, Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewycz, Rafał Janicki, Wiktor Pleśnierowicz, Marcin Wasielewski, Piotr Tomasik, Mateusz Skrzypczak, Karol Smajdor; pomocnicy – Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Darko Jevtić, Maciej Makuszewski, Mihai Radut, Tomasz Cywka, Joao Amaral, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Klupś, Filip Marchwiński, Juliusz Letniowski, Jakub Kamiński; napastnicy – Paweł Tomczyk, Christian Gytkjaer, Filip Szymczak.

Kadra jest więc liczna jak nigdy, ale to nie znaczy, że wszystkie pozycje są jednakowo mocno obsadzone. Lech ma tylko jednego klasowego napastnika – Gytkjaera. Jego zmiennikiem będzie Paweł Tomczyk, zawodnik na dorobku. Filip Szymczak to klubowa przyszłość, mecze będzie rozgrywał w trzecioligowych rezerwach. Trener Kolejorza nie wyklucza sprowadzenia do klubu napastnika, ale tylko wtedy, gdy będzie przekonany o jego wartości.

Piłkarze Lecha mają w planie rozegranie w Turcji pięciu meczów kontrolnych. Zmierzą się kolejno z Etarem Veliko Tarnovo, DAC Dunajska Streda, Sturmem Graz, Vozdovacen Belgrad, Szachtarem Donieck. Po powrocie do Poznania przez kilka dni będą trenować na własnych obiektach, a w pierwszym ligowym spotkaniu, w piątek 8 lutego o godzinie 20.30, będą przy Bułgarskiej gościć Zagłębie Lubin.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Tiba

Tiba w Lechu na dłużej

Trudno wyobrazić sobie ekipę Lecha bez Pedro Tiby. Jego kontrakt wygasłby za rok. Na szczęście został przedłużony. Piłkarz i klub nie kryją satysfakcji i twierdzą,