Piłkarze Kolejorza wznowili treningi

Badania, testy, kilka dni treningów na własnych obiektach, wreszcie wyjazd na prawie dwa tygodnie do Turcji, rozegranie tam czterech sparingów – takie są najbliższe plany piłkarzy Lecha. Zakończyli urlopy, rozpoczęli przygotowania do dalszej części ligowego sezonu.

W czwartek piłkarze Lecha wrócili do treningów. W niedzielę wybierają się do tureckiego Belek. W dobrze sobie znanym ośrodku będą trenować na dobrze przygotowanych, zielonych boiskach. W Polsce o tej porze roku nie byłoby na to szans. Pierwszy sparing drużyna rozegra 14 stycznia, w czwartek. Rywal nie został jeszcze potwierdzony.

Znani są za to przeciwnicy Kolejorza w trzech następnych sparingach. 17 stycznia zmierzy się z mocną ekipą – Dynamem Moskwa. 21 stycznia Lechici mają w planie aż dwa mecze kontrolne: z tradycyjnym swoim rywalem, Szachtarem Donieck i z serbskim Rad Belgrad. Z pewnością zespół zostanie podzielony. Mocniejszego składu trzeba się spodziewać w meczu z Ukraińcami, czołowym zespołem Europy, regularnym uczestnikiem Ligi Mistrzów.

23 stycznia piłkarze Lecha wrócą do Poznania. Przez tydzień będą szlifować formę na bocznym boisku przy ul. Bułgarskiej, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą. Do dyspozycji mają też boisko ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. Do pierwszego meczu w nowym roku przystąpią wyjątkowo wcześnie, bo już 30 stycznia, czyli w samym środku zimy. Udadzą się do Zabrza. Teoretycznie będzie to ostatnie spotkanie rundy jesiennej.

Fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brawo Lech! Taką grę chcemy oglądać!

Czy to prawdziwe przełamanie? Czy zawsze będziemy oglądać takiego Kolejorza? Bardzo byśmy chcieli. Miał słabe momenty, wciąż było widać nerwowość, ale i pojawiło się to,