Pierwsze punkty dla MUKS w play-off

Worek z punktami w derbowym starciu otworzyła Patrycja Klatt celną trójką. Tęcza odpowiedziała dwoma celnymi rzutami osobistymi. W grę poznanianek wkradło się strasznie dużo niedokładności jeśli chodzi o podania. Leszczynianki objęły prowadzenie, ale Marta Wdowiuk celną trójką ponownie wyprowadziła MUKS na prowadzenie.


[widgetkit id=471]

Goście odskakiwali na kilka punktów, ale za każdym razem do akcji wkraczała Iwona Szarzyńska niwelując straty. Niestety jej koleżanki miały problemy z oddaniem skutecznych rzutów. Gra podopiecznych trenera Brodzińskiego odrobinę się poprawiła, kiedy szkoleniowiec przeprowadził trzy zmiany.

Poznaniankom zdecydowanie brakowało werwy co skrupulatnie wykorzystywały rywalki. Sprawy w swoje ręce wzięła Weronika Papiernik i zniwelowała straty do dwóch punktów (21:23). MUKS poszedł za ciosem i doprowadził do remisu, ale Tęcza po chwili błyskawicznie odskoczyła na pięć oczek. Na dziewięć sekund przed końcem gospodynie wyrównały stan spotkania. Magdalena Rzeźnik równo z końcową syreną odzyskała prowadzenie dla przyjezdnych.

Po przerwie lepszy fragment w grze odnotowały poznanianki odzyskując prowadzenie. Jednak Tęcza nadal poruszała się dynamiczniej po parkiecie i zdobyła osiem punktów z rzędu. Dopiero podwójny blok i kontra Szarzyńskiej przełamała serię leszczynianek. W kolejnej kontrze Karolina Olszewska została zablokowana. Muksiarom brakowało werwy i jedna Iwona Szarzyńska to było za mało przy dobrze dysponowanym rywalu.

Od początku czwartej kwarty MUKS nacierał, ale potrafił jedynie zmniejszyć straty do minimum. Wtedy Tęcza ponownie odskakiwała. Gospodynie na akcję rywalek odpowiedziały celnymi osobistymi, skuteczność z akcji strasznie kulała. Celny rzut z linii rzutów osobistych Sylwii Siemienas wyprowadził poznanianki na prowadzenie. Obie drużyny grały bardzo nieskutecznie i dopiero w końcówce udało im się to zmienić. Za trzy trafiła Weronika Woźniak i kolejne celne osobiste sprawiły, że MUKS odniósł pierwsze zwycięstwo w fazie play-off.

Pomarańczarnia MUKS Poznań – MKS Tęcza Leszno 65:59 (15:21, 15:11, 16:18, 19:9.

Pomarańczarnia MUKS: Iwona Szarzyńska 17, Marta Wdowiuk 11, Weronika Woźniak 8, Patrycja Klatt 7, Karolina Olszewska 7, Weronika Papiernik 6, Sylwia Siemienas 5, Paulina Pilichowska 2, Magdalena Ratajczak 2.

MKS Tęcza: Joanna Pawlukiewicz 14, Iga Walentowska 12, Aleksandra Sobańska 9, Karolina Budeń 7, Justyna Hołtyn 6, Paula Bułhak 5, Magdalena Rzeźnik 4, Eliza Łakoma 2, Aleksandra Brambor.

Wojciech Budzyk

Udostępnij:

Podobne

Nie wolno pozostać w blokach startowych

Czy warto przejmować się wynikami meczów sparingowych? Zawsze lepiej wygrać niż przegrać, ale nie to jest głównym celem takich gierek. Czy warto przejmować się jakością

Drugi sparing, druga porażka Lecha

Nie widać jeszcze ręki nowego trenera. Piłkarzom Kolejorza nie kleiła się gra w drugim letnim sparingu, w którym mierzyli się z Pogonią Szczecin. Nie tworzyli

W Opalenicy poszukają wysokiej formy

Do 29 czerwca piłkarze Lecha będą trenować na obozie w Opalenicy. Pierwszy mecz, od razu wielkiej wagi, bo w eliminacjach do Ligi Mistrzów, rozegrają już