Nowy sztab drużyny. Łukasz Trałka na czele

Po meczu w Warszawie trener Lecha martwił się brakiem liderów w drużynie. Takich, co wezmą na boisku sprawy w swoje ręce, zmuszą kolegów do walki, będą świecić przykładem. Wydawałoby się, że kilkumiesięczne poszukiwania kapitana metodą prób i błędów nic nie dają. Ivan Djurdjević wybrał jednak wreszcie radę drużyny

Jak poinformował, postawił na piłkarzy mających największy wpływ na kolegów. Najdłużej w Lechu grają Łukasz Trałka i Jasmin Burić. Właśnie oni, w takiej kolejności, pełnić będą funkcję kapitana, o ile znajdą się na boisku. Ten wybór nie zaskakuje, jednak trener w dalszej kolejności postawił na Thomasa Rogne i Pedro Tibę. Norweg, jego zdaniem, ma dobre podejście do piłki, a Portugalczyk posiada piłkarską jakość, ma wpływ na boiskowe wydarzenia, jest liderem.

– Chcę, by każdy z nich był odpowiedzialny za zespół. Mogą dać mu większe wsparcie, zapewnić więź między sztabem szkoleniowym a drużyną – podkreślił trener Lecha dodając, że w sytuacji, w jakiej zespół się znalazł bardziej musi skupiać się na psychologii niż na treningu sportowym. Jeżeli Ivan Djurdjević w meczu z Arką zdecyduje się wystawić w wyjściowym składzie Łukasza Trałkę, będzie on biegał z opaską na ręku. Gdyby został na ławce, kapitanem zostanie Jasmin Burić, o ile wróci do zdrowia. Jeśli nadal będzie się leczył, drużynę wyprowadzi Pedro Tiba, który w Lechu jest dopiero trzeci miesiąc.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Jak uniknąć kompromitacji?

Trener Lecha liczy na zwycięstwo w Krakowie na Wisłą, ale drużyna jest tak rozbita, rozchwiana emocjonalnie, że trzeba się liczyć z każdym wynikiem. Nawet uniknięcie

Wszystko na jedną kartę

Lato będzie w Lechu gorące. Zostanie podjęta desperacka próba ocalenia tego, co niego zostało. Maciej Skorża otrzymał pełnomocnictwo do działań radykalnych, do dowolnego kształtowania drużyny.