Nowy dyrektor sportowy, nowy szef skautingu

Tomasz Rząsa został dyrektorem sportowym Lecha Poznań. Za skauting odpowiada teraz Jacek Terpiłowski. Obaj mają duże doświadczenia w dziedzinach, za które mają odpowiadać. Ten pierwszy był bardzo dobrym piłkarzem, a drugi pracuje dla Lecha od prawie dekady.


[widgetkit id=535]

Nowy dyrektor sportowy był piłkarzem klasy europejskiej. Grał w tak mocnych klubach, jak Partizan Belgrad i Feyenoordu Rotterdam (zdobył z nim Puchar UEFA). 38 razy reprezentował barwy narodowe. W Lechu znalazł się po raz pierwszy w 2014 roku, jako jeden z asystentów Macieja Skorży. Sezon zakończył się zdobyciem mistrzostwa Polski. Do klubu wrócił rok temu, by objąć funkcję dyrektora sportowego akademii.

Jak informuje Piotr Rutkowski, przełożony Tomasza Rząsy, „najważniejsze w jego przypadku będzie sprawowanie czynnego nadzoru nad sztabem szkoleniowym, trenerami i drużyną w ogóle. To wsparcie będzie dla nas kluczowe. Ostatni sezon utwierdził nas w przekonaniu, że osoba która ma bardzo duże doświadczenie z czasów kariery piłkarskiej wnosi wiele w funkcjonowanie klubu. Już niespełna 4 lata temu przekonaliśmy się, że obecność tak szanowanego byłego piłkarza przy aktualnym zespole ma na niego niebagatelny wpływ”.

Jacek Terpiłowski podjął pracę w Lechu w 2009 roku. Rok później dołączył do działu analiz przy pierwszej drużynie, potem został jego szefem. Trenerzy, którzy od tego czasu pracowali w klubie, chwalili sobie z nim współpracę. Będzie kierował działem składającym się w dużej części z byłych piłkarzy Kolejorza i osób z trenerskim doświadczeniem.

Zdjęcia: Lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

 

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Tiba

Tiba w Lechu na dłużej

Trudno wyobrazić sobie ekipę Lecha bez Pedro Tiby. Jego kontrakt wygasłby za rok. Na szczęście został przedłużony. Piłkarz i klub nie kryją satysfakcji i twierdzą,