Nowi trenerzy w sztabie Macieja Skorży

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy Lecha będzie odpowiadał czeski trener Antonin Čepek, współpracujący z Karolem Kikutem. Trenerem bramkarzy został Maciej Palczewski, znany z pracy m.in. w Cracovii. W ten sposób kompletowany jest sztab szkoleniowy, który w poniedziałek zacznie pracę z wracającą z urlopów częścią drużyny Kolejorza.

O kompletowaniu sztabu informuje oficjalny serwis klubowy cytując słowa trenera Macieja Skorży twierdzącego, że udało się zbudować mocną ekipę szkoleniową. Optymistycznie o swych nowych współpracownikach wypowiada się też dyrektor sportowy Tomasz Rząsa.

Čepek to trener 36-letni, absolwent praskiego uniwersytetu. Pracował z juniorami Slavii, z FK Jablonec, potem z rezerwami Slavii. Współpracował też z pierwszym zespołem, ale niedługo, bo przeniósł się do Dukli Praga, potem do FK Teplice. Odbywał staże w renomowanych klubach angielskich, hiszpańskich, w RB Lipsk.

Palczewski ma 39 lat. Był graczem Cracovii i Wisły, Arki Gdynia, ale w ekstraklasie nigdy nie zagra. Absolwent krakowskiej i gdańskiej AWF. Szkolił młodych bramkarzy Cracovii, pracował też w pierwszej drużynie „Pasów”.

Udostępnij:

Podobne

Piłkarze są, drużyny brak

W maju byli noszeni na rękach. Wszystko odmieniło się brutalnie, w czwartek zostali wygwizdani, byli obrażani, a także, co może boleć najbardziej, obśmiewani. W niedzielę

Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony