Młode koszykarki MUKS-u w finale

MUKS był gospodarzem półfinałowej grupy Mistrzostw Polski U22. Wygrał wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansował do finału, gdzie zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec i AZS Uniwersytetem Warszawskim. Awans wywalczyła też Szkoła Gortata Politechnika Gdańska.

Poznanianki w  ostatnim meczu pokonały, mocną drużynę z Sokołowa Podlaskiego 84-71. MUKS: Hantys 14, Woźniak 13, Zięmborska 12, Papiernik 11, Kowalewska 9, Łakoma 8, Pilichowska 6, Błaszczyk 4, Potraca 4, Giżyńska 3, Michalik, Byczyk. Kapitan MUKS Poznań Weronika Papiernik została uznana najlepszą zawodniczką turnieju.

Wyniki:
MUKS Poznań – Ostrovia Ostrów Wlkp.     100:68
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski     65:57
MUKS Poznań – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska     74:60
Ostrovia Ostrów Wlkp. – MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 22:111
MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – MUKS Poznań 71:84
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska –  Ostrovia Ostrów Wlkp. 89:47

1     MUKS Poznań                                         6p    3 – 0     258 – 199     +59
2     Szkoła Gortata Politechnika Gdańska           5p    2 – 1     214 – 178     +36
3     MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl.            4p    1 – 2     239 – 171     +68
4     Ostrovia Ostrów Wlkp.                            3p    0 – 3     137 – 300     -163