Mecze wieczorową porą

W nowym sezonie mecze ekstraklasy będą odbywały się wcześniej niż do tej pory – o godz. 17.30 zamiast o 18 i o 20 zamiast o 20.30. Nie dotyczy to jednak piątku, bo pora rozpoczynania spotkań w ten dzień nie zmieni się. A Lech pierwsze swe domowe spotkania rozegra właśnie w piątkowe wieczory.

Departament Rozgrywek ustalił terminarz czterech pierwszych kolejek Lotto Ekstraklasy. Kolejorz ligowe zmagania zacznie w sobotę, 20 lipca o godzinie 20 mierząc się na wyjeździe z Piastem Gliwice. W piątek, 26 lipca zagra u siebie z Wisłą Płock. W trzeciej kolejce, 3 sierpnia, czyli znów w sobotę o godzinie 20, zagra w  Łodzi z ŁKS-em, a w czwartej przy Bułgarskiej podejmie Śląsk Wrocław. To znów będzie piątek, godzina 20.30.

Kibice Lecha nie przepadają za tak późnym oglądaniem meczów, szczególnie przyjeżdżający spoza Poznania. Frekwencja w takim terminie zwykle jest niższa. W aktualnej sytuacji klubu nie ma to jednak większego znaczenia. Kibice, nie mogący doczekać się zmian w zarządzaniu sportową częścią klubu, przestali licznie pokazywać się na stadionie. Czekają z utęsknieniem na powrót ligowej piłki, ale nie zapowiada się, by mieli gremialnie wrócić na trybuny. Być może frekwencja zacznie rosnąć, gdy Dariuszowi Żurawiowi uda się stworzyć wygrywającą, ambitnie walczącą, nie wpadającą w kryzys drużynę.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Jak uniknąć kompromitacji?

Trener Lecha liczy na zwycięstwo w Krakowie na Wisłą, ale drużyna jest tak rozbita, rozchwiana emocjonalnie, że trzeba się liczyć z każdym wynikiem. Nawet uniknięcie

Wszystko na jedną kartę

Lato będzie w Lechu gorące. Zostanie podjęta desperacka próba ocalenia tego, co niego zostało. Maciej Skorża otrzymał pełnomocnictwo do działań radykalnych, do dowolnego kształtowania drużyny.