Linetty już pokazał się we Włoszech

Udany debiut w meczu o stawkę w nowej drużynie, Sampdorii Genua zaliczył wychowanek Sokoła Damasławek, przez ponad 10 lat uczący się piłkarskiego abecadła w Lechu – Karol Linetty. Zagrał w wyjściowym składzie swej ekipy w meczu trzeciej rundy Pucharu Włoch przeciwko Bassano Virtus. Sampdoria odniosła pewne zwycięstwo 3:0, a Karol zaliczył asystę przy ostatniej bramce strzelonej przez Ante Budimira.

Przeciwnikiem drużyny z serie A nie był klub wysoko notowany. Bassano Virtus występuje w zaledwie trzeciej lidze. Linetty pokazał się z dobrej strony. Asystę mógł mieć już w pierwszej połowie dobrze podając do Fabio Quagliarelli, doświadczonego napastnika, mającego za sobą grę dla wielu włoskich klubów. W barwach Udinese wystąpił też na Bułgarskiej zdobywając bramkę, a działo się to w czasach, gdy jego przyszły polski kolega z boiska dopiero zaczynał juniorskie treningi w Lechu. Podania od Karola niestety na bramkę nie zamienił.

Linetty rozegrał całe spotkanie. Jego akcje w nowym klubie stoją wysoko. Trener Mario Giampaolo docenia talent młodego pomocnika, wystawiał go w sparingach. Nie można wykluczyć, że były Lechita stanie się podstawowym graczem Sampdorii. Może wtedy selekcjoner Adam Nawałka dostrzeże zalety Linettego i jego wyższość nad przeciętnymi zawodnikami z polskiej ekstraklasy.

Udostępnij:

Podobne

Piłkarze są, drużyny brak

W maju byli noszeni na rękach. Wszystko odmieniło się brutalnie, w czwartek zostali wygwizdani, byli obrażani, a także, co może boleć najbardziej, obśmiewani. W niedzielę

Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony