Lech zdrowieje przed meczem z Legią

Tylko kontuzjowany podczas treningu Vujadinović, Makuszewski, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji z urazem mięśnia i ciągle rehabilitujący się Gumny nie mogą zagrać w niedzielnym meczu w Warszawie. Pozostali zawodnicy Lecha są do dyspozycji trenera. Ma on wreszcie komfort – jest z kogo wybierać, zwiększyła się rywalizacja w drużynie.

Choć Vujadinović wypadł z treningów na kilka tygodni, trener nie ma żadnych problemów z zestawieniem defensywy, niezależnie od tego, w jakim taktycznym ustawieniu ona zagra. Lech pozyskał Greka Goutasa, który szybko wszedł do drużyny, zaaklimatyzował się, jest niecierpliwy, jak najszybciej chce rozegrać pierwszy mecz i pomóc drużynie. Zagrał 90 minut w sparingu. Jest bardzo prawdopodobne, że trener pośle go do boju już w niedzielę.

– Przed tak ważnym meczem muszą być duże emocje. Kiedyś, gdy występowałem na boisku też były, ale wtedy miałem wokół siebie piłkarzy i trenera, a teraz odpowiadam za wszystko. Chcemy dobrze zagrać i wygrać – mówi Ivan Djurdjević. Twierdzi, że Lech ma lepszy zespół. Zdobył więcej punktów, obraz jego gry jest lepszy.

Kamil Jóźwiak, młody skrzydłowy Lecha zwraca uwagę, że między drużynami są tylko dwa punkty różnicy. Legii będzie zależało na wyprzedzeniu Lecha, a Lechowi na odskoczenie rywalowi. – Mieliśmy dobrą passę. Potem wystąpiło zmęczenie częstymi meczami, pojawiły się problemy z realizacją taktyki, trafiały się indywidualne błędy – mówi Kamil. Swą formę ocenia jako dobrą. Odpoczął po powrocie ze zgrupowania „młodzieżówki”, wznawia treningi z drużyną.

Obie ekipy zrobiły się portugalskie. Legia wymieniła trenera na Sa Pinto. W Lechu czołowymi graczami są Tiba i Amaral. Trener Lecha i trener Legii spotykali się na portugalskich boiskach. Sa Pinto słynie z krewkiego charakteru, Ivan nigdy nie odpuszcza. – Kiedyś na boisku zaiskrzyło, gdy on grał na prawej pomocy, a ja na lewej obronie – pamięta trener Kolejorza. Zamierza pokazać Tibie i Amaralowi fragmenty derbów Polski, by wiedzieli, jakie znaczenie ma ten mecz, czym jest dla kibiców.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Tiba

Tiba w Lechu na dłużej

Trudno wyobrazić sobie ekipę Lecha bez Pedro Tiby. Jego kontrakt wygasłby za rok. Na szczęście został przedłużony. Piłkarz i klub nie kryją satysfakcji i twierdzą,