Reprezentanci z Bułgarskiej

Żaden piłkarz Lecha nie został powołany do reprezentacji Polski na mecze przeciwko Niemcom i Szkocji. Żaden więc nie uczestniczył w sobotę w historycznym wydarzeniu. Ostatnim Lechowym kadrowiczem był Łukasz Teodorczyk, który latem zmienił ligę. To już nie te czasy, gdy czołowi polscy piłkarze grali przy Bułgarskiej. Lech ma obecnie reprezentantów Polski tylko w kategoriach młodzieżowych, a także reprezentantów innych krajów: Hamalainena, Lovrencsicsa, Henriqueza.

Piękną asystą z pierwszej piłki popisał się w Helsinkach Kasper Hamalainen w meczu reprezentacji Finlandii przeciwko Grecji. Gol Jarkko Hurme dał gospodarzom remis, bo po pierwszej połowie przegrywali 0:1 po bramce Karelisa. Zawodnik Lecha wszedł na boisko po przerwie w miejsce Parparima Hetemaja i spisał się doskonale. Po dwóch meczach Finlandia z 4 punktami zajmuje 2 miejsce w tabeli, za Irlandią Północną.

Inny pomocnik Kolejorza, Gergo Lovrencsics powoływany jest do reprezentacji Węgier. W sobotę zagrał w Bukareszcie przeciwko Rumunii. Przebywał na boisku przez 63 minuty. Kiedy schodził z boiska, zmieniony przez Krisztiana Simona, Rumuni prowadzili po golu Raula Rusescu. W 82 minucie wyrównał Balazs Dzsudzsak. To był pierwszy punkt Węgier w drugim meczu eliminacyjnym.