Łatwa pucharowa droga Lecha? Lepiej na to nie liczyć

Jagiellonia Białystok będzie następnym rywalem Lecha w Pucharze Polski. Mecz odbędzie się w Poznaniu 29 października. Zadecydował o tym wynik spotkania w 1/16 finału między Chrobrym Głogów a „Jagą” – 1:3. Gospodarze prowadzili do przerwy, ale w drugiej połowie bramki dla klubu z ekstraklasy zdobyli Gajos, Piątkowski i Tuszyński.

Gdyby wygrali I-ligowcy, mecz 1/8 finału przeciwko Lechowi odbyłby się na ich stadionie. Zwycięstwo klubu z ekstraklasy oznacza, że Kolejorz przyjmie go przy Bułgarskiej – tak wynika z losowania. Zwycięzca tego pojedynku spotka się w ćwierćfinale ze Zniczem Pruszków lub Zagłębiem Lubin. Wtedy już o awansie do półfinału rozstrzygnie nie jeden mecz, ale spotkania rozegrane na obu stadionach. Jest wielce prawdopodobne, że kolejnym, półfinałowym już przeciwnikiem Lecha będzie Cracovia, która najpierw zmierzy się na wyjeździe z Ostrovią, a w przypadku zwycięstwa – z lepszym z pary Błękitni Stargard – GKS Tychy.

Gdyby kierować się klasą poszczególnych drużyn można założyć, że Lech ma łatwą drogę do finału. Cechą rozgrywek pucharowych zawsze jest jednak nieprzewidywalność. Kto by uwierzył, że Ostrovia, z amatorami w składzie, wyeliminuje Ruch Chorzów? Kto wie, czy nie sprawi niespodzianki także w kolejnej rundzie. Lech musi robić wszystko, by nie polec równie sromotnie, jak w dwóch poprzednich sezonach.