Rezerwy Lecha nie tylko przegrywają

Po trzech kolejnych porażkach, w sumie pięciu od początku sezonu, rezerwom Lecha udało się wywalczyć punkt. Stało się to na wyjeździe, w meczu przeciwko Tarnovii Tarnowo Podgórne, która też spisuje się słabo, ma tylko punkt więcej niż Lech II. Wynik – 1:1. Gola dla młodego Kolejorza zdobył Niclas Zulciak, który wszedł na boisko w drugiej połowie.

Jak dla serwisu informacyjnego Lecha powiedział trener Patryk Kniat, jego podopieczni w pierwszej połowie spisywali się beznadziejnie. Dopiero w drugiej, po przeprowadzeniu kilku zmian, zaczęli dążyć do odrabiania strat. Wygrać spotkania ze słabym przeciwnikiem jednak nie potrafili. Nieumiejętność rozegrania całego dobrego meczu jest więc specjalnością klubu z Bułgarskiej, bo od początku sezonu tak samo zachowywała się pierwsza drużyna.

Całe spotkanie rozegrał prawy obrońca pierwszej drużyny Tomasz Kędziora. Przypomniał sobie nie tak dawne czasy, w rezerwach ma wielu kolegów. Po siedmiu kolejkach Lech II znajduje się na 15. miejscu w tabeli (na 18 drużyn) ale po weekendowych meczach może się obsunąć jeszcze niżej. Trener drużyny twierdzi, że najważniejsze jest ogrywanie młodych zawodników. W Tarnowie debiutowali 16-letni Kamil Jóźwiak i 17-letni bramkarz Mateusz Lis.