Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Piłkarze Lecha niedomagają

włącz .

Nowy sztab szkoleniowy Lecha nie może pracować z całą drużyną. Z kilkoma graczami Maciej Skorża nawet nie zdążył się przywitać, zanim wyjechali oni na zgrupowania swoich reprezentacji. Inni się leczą. Tych drugich jest więcej. I przybywa. Kasper Hamalainen miał wybiec na boisko w wyjazdowym meczu Finlandii przewciwko Wyspom Owczym. Doznał urazu podczas rozgrzewki. Nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja. Jego drużyna przegrywała, ale zwyciężyła 3:1.

Rok temu sytuacja zdrowotna drużyny była tragiczna. Połowa zawodników zmagała się z większymi lub mniejszymi urazami. Ówczesny trener właśnie w tym widział przyczynę fatalnej gry Lecha na początku sezonu, katastrofy w meczu eliminacyjnym Ligi Europy. W tym roku miało być dużo lepiej. I rzeczywiście urazów nie było wiele. Potem niestety wrócił koszmar. Znów liczba piłkarzy leczących się budzi obawy o postawę drużyny.

Na mecze reprezentacji pojechało kilku piłkarzy Lecha, ale zapowiada się, że zagra czterech. Jako pierwszy miał wystąpić Dariusz Formella, w meczu drużyny do lat 20 przeciwko Szwajcarii. Mecz rozgrywany był kilka kilometrów od stadionu Lecha, w Plewiskach. Darek doznał urazu pachwiny, nie mógł pokazać się publiczności. Podobna przykrość w niedzielę spotkała Hamalainena. Zagrał natomiast Gergo Lovrencsics. Wszedł na boisko w drugiej połowie meczu Węgier przeciwko Irlandii Północnej. Jego drużyna niespodziewanie uległa u siebie 1:2. Dwa mecze w drużynie Szwajcarii do lat 21 zagrał Darko Jevtić. W spotkaniu przeciwko Łotwie wykorzystał dwa rzuty karne.

We wtorek w wyjazdowym meczu reprezentacji do lat 21 przeciwko Grecji, prawdopodobnie w wyjściowym składzie, zagrają obrońcy Kolejorza – Tomasz Kędziora i Marcin Kamiński. Mogą do Poznania wrócić z sukcesem. Polskiej drużynie do awansu wystarczy remis. W perspektywie jest nawet występ na igrzyskach olimpijskich. W drużynie miał się znaleźć Karol Linetty, pewny jej punkt. Zerwał jednak więzadło w stawie skokowym. Kuracja potrwa kilka tygodni.

Od pół roku z urazem kostki boryka się Barry Douglas. Prawdopodobnie będzie mógł zagrać w Białymstoku. Zdrowieje także Luis Henriquez, który tym razem na mecz swojej Panamy, grającej z Kostaryką, nie poleciał (wynik - 2:2). Wyścig z czasem toczą inni kontuzjowani zawodnicy – Łukasz Trałka i Hubert Wołąkiewicz. Brak któregokolwiek z nich będzie problemem dla Macieja Skorży. Trzeba pamiętać o braku Tomasza Kędziory, który żółtymi kartkami sam wykluczył się z meczu przeciwko Jagielloni. Jest aktualnie jedynym prawym obrońcą Lecha. Kebba Ceesay będzie się leczył jeszcze wiele tygodni.