Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Mecz z Cracovią z nowym sztabem trenerskim. Póki co – na widowni

włącz .

Tomasz Rząsa, Dariusz Żuraw, Andrzej Krzyształowicz to nowi członkowie sztabu szkoleniowego Kolejorza wybrani przez Macieja Skorżę. Żaden z nich nie jest postacią anonimową, wszyscy od lat działają w polskim i zagranicznym futbolu. Trenerem przygotowania fizycznego pozostanie Andrzej Kasprzak.

Wszyscy nowi członkowie sztabu, z pierwszym trenerem włącznie, to ludzie w tym samym wieku, mają od 41 do 43 lat. Tomasz Rząsa ma już za sobą epizod wielkopolski, bo był młodym, dobrze zapowiadającym się napastnikiem Sokoła Pniewy. Szybko wyjechał za granicę, jako obrońca zaliczył wiele klubów ze Szwajcarii i z Holandii, zdarzyło mu się także być piłkarzem Partizana Belgrad. 36 razy reprezentował Polskę. Ma licencję UEFA, ale trenerska praca w Lechu będzie dla niego pierwszą w życiu, wcześniej piastował funkcję dyrektora sportowego Cracovii i managera polskiej reprezentacji.

Dariusz Żuraw to były obrońca znany z występów w Zagłębiu Lubin a potem w Hannover 96. Trenował Odrę Opole i Miedź Legnica. Podobnie jak Mariusz Rumak ubiega się o licencję UEFA. Były bramkarz Andrzej Krzyształowicz grał w kilku polskich klubach ligowych, przez pół roku także na Cyprze. Potem szkolił bramkarzy Górnika Łęczna, Korony Kielce, Widzewa. Wspólnie z Maciejem Skorżą pracował w Arabii Saudyjskiej.

Maciej Skorża będzie więc miał dwóch równorzędnych asystentów pomagających mu prowadzić treningi. W ten sposób Lech bez sukcesu zakończył eksperyment polegający na powierzeniu drużyny ludziom młodym i tutejszym, wywodzącym się z Wielkopolski. W kluczowych momentach osobom ze sztabu szkoleniowego brakowało doświadczenia.