Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Sadajew zastąpi Teodorczyka?

włącz .

Dla 25-letniego Czeczena Lech to klub szczególny. W maju, grając w barwach Lechii przeciwko Lechowi, zdobył dwie bramki dla swej drużyny zapewniając jej zwycięstwo. Trzy miesiące później, także w Gdańsku, przesądził o zwycięstwie Lecha – wyleciał z boiska po brutalnym sfaulowaniu Łukasza Trałki. Teraz jest bliski przejścia do Kolejorza, przyjechał do Poznania, zaczyna testy medyczne. Ma zastąpić sprzedanego do Dynama Kijów Łukasza Teodorczyka.

To silny napastnik, dobrze grający głową. Stylem gry przypomina Teodorczyka, ale daleko mu do umiejętności strzeleckich Polaka. Jest też o kilkanaście centymetrów niższy niż „Teo”. W 2014 roku, od kiedy znalazł się w Lechii, zdobył tylko trzy gole. Jest zawodnikiem Tereka Grozny, dla którego strzelił 8 bramek. W sezonie 2012/2013 był wypożyczony do Beitaru Jerozolima, gdzie zaliczył tylko jedno trafienie (w siedmiu meczach), potem znalazł się na takiej samej zasadzie w Lechii, także do Lecha ma trafić w ramach wypożyczenia z Tereka.

Lechia sprowadza do siebie piłkarza za piłkarzem, nie brakuje jej także napastników, a z obdarzonym wybujałym temperamentem Sadajewem miała problemy. Po tym, jak zawalił ostatni mecz z Lechem, został zesłany do zespołu rezerw. Gdański klub rozstanie się z nim bez żalu. Pytanie tylko, czy poradzą z nim sobie w Lechu. Trener Maciej Skorża bierze na swoje barki dużą odpowiedzialność. Okienko transferowe za chwilę się zamknie, trzeba się ratować, by nie grać do połowy grudnia z Vojo Ubiparipem i młodym Dawidem Kownackim jako jedynymi napastnikami.

Zaur Umarowicz Sadajew urodził się w Szali (centralna Czeczenia) 6 listopada 1989, a więc jeszcze jako obywatel ZSRR. Rozegrał dwa spotkania w rosyjskiej reprezentacji B. Portal transfermarkt.de jego wartość szacuje na 600 tysięcy euro. Kontrakt z Terekiem wiąże go do końca czerwca 2015 roku.