Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Tenisowy Talex Open – 15. Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski

włącz .

16 sierpnia o godz. 10 eliminacjami na kortach AZS Poznań rozpoczną się 15. Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open w tenisie z pulą nagród 15 tysięcy dolarów i 27 punktami do rankingu ATP dla triumfatora imprezy. W turnieju po raz pierwszy wystąpi dwóch zawodników ze światowej trzeciej setki: mający polskie korzenie Peter Torebko (Niemcy, 259 ATP) i Hiszpan Jose Checo-Calvo (266). 3 lata temu Torebko był finalistą futuresa Talex Open, a potem wygrał międzynarodowy turniej w podpoznańskiej Sobocie.

Jacek Muzolf, wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego oraz AZS Poznań, zarazem dyrektor imprezy, która potrwa do 24 bm. przypomniał podczas konferencji prasowej, że na kortach akademickiego klubu zwyciężali m.in.: Jerzy Janowicz, Lukas Rosol, który pokonał w 2012 roku Rafaela Nadala w Wimbledonie czy Robert Lindstedt, triumfator tegorocznego Australian Open z Łukaszem Kubotem oraz Dusan Lojda (2009, 2012). Ten ostatni ponownie zagra w Poznaniu.

Teraz w turnieju głównym, który wystartuje w poniedziałek, 18 bm. wystąpią Polacy: Piotr Gadomski, Andrzej Kapaś, Błażej Koniusz, Marcin Gawron oraz obdarowani dzikimi kartami: Szymon Walków, Mikołaj Jędruszczak, Maciej Smoła (AZS Poznań) aktualny wicemistrz kraju seniorów i Hubert Hurkacz, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Także 22 Polaków walczyć będzie o awans do turnieju głównego w turnieju eliminacyjnym.

(AK)