Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Wariant tymczasowy

włącz .

Władze Lecha nie rezygnują z celów postawionych przed drużyną – ma ona walczyć o mistrzostwo Polski. Tyle, że nie wiadomo, kto ją poprowadzi. Odwołani zostali Mariusz Rumak, jego asystent Jerzy Cyrak i fizjolog Marcin Andrzejewski. Tymczasowym trenerem został Krzysztof Chrobak. Klub nie informuje, jak długo będzie trwało powoływanie trenera docelowego i czy tymczasowy otrzymał konkretne zadania do spełnienia.

Sytuacja ta dowodzi, że klub nie był przygotowany do zmiany trenera. Choć już rok temu władze Lecha przekonały się, że drużynę Mariusza Rumaka stać na wszystko, także na blamaż w rozrywkach europejskich, szukanie nowego trenera zaczęło się dopiero po islandzkiej katastrofie i zwolnieniu dotychczasowego szkoleniowca. Taki sposób działania nie świadczy dobrze o właścicielach Lecha. Wydaje się, że Kolejorz nie zszedł z równi pochyłej, na której znalazł się po zdobyciu mistrzostwa w 2010 roku. Najważniejsze stanowiska w klubie skupiającym ogromne zainteresowanie powierza się osobom nie dającym gwarancji sukcesu.

„Chcemy podjąć decyzję najlepszą dla Lecha. Rozmowy z kandydatami do objęcia funkcji trenera I drużyny wymagają czasu. Nowy sztab szkoleniowy poprowadzi trener, który będzie rozumiał filozofię klubu, budował drużynę w oparciu zarówno o profesjonalny scouting, jak i wychowanków Akademii Lecha” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu. Z pewnością warunki te spełni Krzysztof Chrobak, który jest pracownikiem Lecha. Nie można wykluczyć, że wariant tymczasowy okaże się stałym, na lata. Trenerskie eksperymenty stają się znakiem firmowym klubu.

Nowy trener Lecha jest absolwentem warszawskiej AWF. Pracował w klubach warszawskich, z których najbardziej znanym jest Polonia. Prowadził samodzielnie Amikę Wronki, Górnika Łęczna. Rok temu podjął pracę w Akademii Lecha Poznań, gdzie był głównym trenerem.

Zdjęcie: Lech Poznań