Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Zły początek rezerw Lecha

włącz .

Sparta Brodnica okazała się drużyną zbyt mocną dla Lecha II. Na inaugurację rozgrywek III-ligowych wygrała u siebie 1:0. Trener Patryk Kniat, wypowiadając się na oficjalnej stronie klubowej, twierdził, że jedyny gol meczu padł po faulu na zawodniku wyprowadzającym piłkę. Przyznał jednak, że jego podopieczni zagrali słabo, nie stanowili dużego zagrożenia dla gospodarzy. Obiecał dokładną analizę meczu i wyciągnięcie wniosków.

Po reformie rozgrywek na poziomie III ligi grają zespoły mocniejsze niż przed rokiem (choć Sparta Brodnica do nich się nie zalicza). Rok temu władze Lecha były rozżalone umieszczeniem rezerw nie w II lidze, czyli na trzecim poziomie rozgrywek, ale na czwartym. Potem okazało się, że awans przekracza umiejętności młodych, niedoświadczonych graczy. Tym bardziej nie wchodzi w rachubę w tym sezonie, gdy różnica doświadczenia, wieku, umiejętności między nastolatkami z Lecha a graczami mającymi za sobą występy w II lidze będzie jeszcze większa.

Pierwszym liderem tabeli grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej został Sokół Kleczew. Ta drużyna znów będzie faworytem rozgrywek. Na inaugurację sezonu rozbiła Polonię Środa Wielkopolska 4:0. Słabo zaczęła Warta Poznań, która w ostatniej chwili otrzymała III-ligową licencję. W pierwszym meczu przegrała w Warlubiu ze Startem 0:2. Jak się okazuje, nawet w III lidze nie pójdzie jej łatwo.