Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Mecz pożegań

włącz .

Żegnającego Poznań Manuela Arboledy nie zobaczymy już w koszulce Lecha. Nie znalazł się bowiem w meczowej „osiemnastce”. Oficjalne pożegnanie tego zawodnika nastąpi przed rozpoczęciem ostatniego w sezonie spotkania przy Bułgarskiej. Z kończącymi piłkarską karierę Piotrem Reissem i Ivanem Djurdjeviciem żegnaliśmy się inaczej: wystąpili od pierwszej minuty w ostatnim swoim meczu, w jego trakcie opuścili boisko honorowani przez kolegów i kibiców, Ivan zdążył nawet zdobyć gola.

W „osiemnastce” znalazł się natomiast Dima Injac, jest więc nadzieja, że pokaże się na boisku. Nieoficjalnie wiadomo, że także on odejdzie z Lecha, klub nie zamierza przedłużyć z nim kontraktu. Póki co – ciągle jest do dyspozycji trenera Mariusza Rumaka, który jednak nie stawia na niego nawet wtedy, gdy ma problemy z zestawieniem środkowej linii drużyny. Dima zapisał się w pamięci kibiców na zawsze. Kiedy był w pełni formy, dzielił i rządził w środku pola, strzelił też dla Lecha najpiękniejsze w ostatnich latach bramki: w Bełchatowie, Wrocławiu, przy Bułgarskiej przeciwko Wiśle, czy w bydgoskim finale Pucharu Polski.

W meczu z Ruchem trener będzie mógł skorzystać z następujących zawodników: Maciej Gostomski i Krzysztof Kotorowski (bramkarze), Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez, Tomasz Kędziora (obrońcy), Dimitrije Injac, Daylon Claasen, Kasper Hamalainen, Mateusz Możdżeń, Gergo Lovrencsics, Karol Linetty, Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski (pomocnicy), Łukasz Teodorczyk, Dawid Kownacki, Dariusz Formella (napastnicy).