Przerwana seria rezerw Kolejorza

Maciej Gostomski, Paulus Arajuuri, Dimitrije Injac, Szymon Zgarda, Dawid Kownacki nie wystarczyli, by zapewnić rezerwom Lecha zwycięstwo w trzecioligowym meczu wyjazdowym przeciwko Polonii Środa Wielkopolska. Długa seria zwycięstw została przerwana, strata do lidera tabeli zwiększyła się, trudniej będzie walczyć o awans do II ligi. Gospodarze pokonali Lecha II 2:0. Goście kończyli mecz w osłabieniu, gdy 10 minut przed końcem meczu drugą żółtą kartkę złapał Dima Injac.

W tym meczu bramki Lecha miał strzec wracający do formy Jasmin Burić. Wybił jednak podczas treningu palec i przez dwa tygodnie musi zapomnieć o bronieniu. Zastąpił go Maciej Gostomski, który mecz ekstraklasy przeciwko Wiśle Kraków spędził na ławce rezerwowych. Wydawało się, że grający w mocnym składzie Lech II będzie dyktował warunki gry. Niespodziewanie przegrał z teoretycznie słabszym rywalem.