Rezerwy Lecha miażdżą

Lech II Poznań pokonał we Wronkach Wdę Świecie 5:2. Wyższość młodych zawodników Kolejorza nie podlegała dyskusji. Strzelanie zaczął Mateusz Klichowicz już 17 minucie, ale nie udało się dowieźć prowadzenia do przerwy, goście wyrównali po rzucie karnym. Potem sprawy wziął w swoje ręce Piotr Kurbiel, 18-letni napastnik pochodzący z Radomia, który zaliczył hat tricka strzelając gole w 75, 77, 85 minucie. W międzyczasie bramkę z karnego zdobył Grzegorz Rogala, a gościom udało się zmniejszyć rozmiary klęski tuż przed końcem.

W ten sposób młodzi piłkarze Kolejorza umocnili się na drugim miejscu w tabeli wyprzedzając swego ostatniego rywala już o 5 punktów. Ich strata do lidera, Sokoła Kleczew wynosi tylko 3 punkty, a z tym rywalem zmierzą się już na początku maja na własnym boisku, na którym czują się znacznie lepiej niż na wyjazdach. Władze klubu nie oczekują od drużyny awansu do II ligi uznając, że najważniejsze są cele szkoleniowe. Młodzi zawodnicy zapowiedzieli jednak, że w każdym meczu zagrają o pełną pulę, by cieszyć się z awansu.