Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Klęska rezerw Kolejorza

włącz .

Po pierwszym wiosennym meczu Lecha II nikt już nie będzie mówił, że celem zespołu jest awans do II ligi. Został w Ostrowie Wielkopolskim rozgromiony przez Centrę 4:0. Mogło być jeszcze gorzej, bo już na początku drugiej połowy, przy stanie 3:0 dla gospodarzy, z boiska został wyrzucony Wiktor Witt.

Przed sezonem władze Lecha zabiegały, by rezerwy grały w II lidze, a nie w III, na którą zostały skazane. Rzeczywistość pokazała, że zawodnicy młodzi, bez doświadczenia w dorosłej piłce mieliby w II lidze wielkie problemy. Gracze zapowiedzieli wprawdzie walkę w każdym meczu o zwycięstwo i w konsekwencji o awans, ale już wiosenna inauguracja obnażyła wszystkie słabości młodych Lechitów.

W drużynie Lecha II pokazało się kilku zawodników mających za sobą regularne treningi z I zespołem i debiuty w ekstraklasie, tacy jak Michał Jakóbowski, czy Dariusz Formella. Oto skład rezerw: Marcin Matysiak – Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Jędrzej Łągiewka, Grzegorz Rogala – Szymon Zgarda (58. Maciej Orłowski), Mateusz Klichowicz, Marcin Gawron (64. Dawid Michniewicz ) – Michał Jakóbowski, Dariusz Formella (46. Niklas Zulciak), Ernest Graś.