Rezerwy Lecha wygrywają w Pucharze Polski

Fogo Luboń – Lech II Poznań 1:2. Pewny awans rezerw Kolejorza w Pucharze Polski. W meczu tym zagrał fiński obrońca Paulus Arajuuri (na zdjęciu), który już w 17 minucie zdobył pierwszego gola. Kolejnego strzelił na początku drugiej połowy Dawid Michniewicz, a jedyna bramka dla gospodarzy padła w samej końcówce i byłą dziełem Jacka Zielonki.

Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Araszkiewicza niewiele miała w tym meczu do powiedzenia. Przewagę miała młoda drużyna Lecha II, w której oprócz wysokiego fińskiego obrońcy pokazali się Dimitrije Injac, który zaliczył pierwszą połowę oraz Szymon Zgarda grający przez pełne 90 minut. Awans Lecha nie był zagrożony. Wynik mógłby być wyższy, gdyby Wiktor Witt, który ma za sobą treningi z pierwszą drużyną Lecha i kilka występów w sparingach, w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny. Arajuuri grał tylko przed przerwą. W powietrzu wygrał wszystko, co było do wygrania.

Skład Lecha II: Marcin Matysiak – Franciszek Siwek, Paulus Arajuuri (46. Jędrzej Łągiewka), Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Dimitrije Injac (46. Dawid Michniewicz), Szymon Zgarda – Ernest Graś (73. Maciej Orłowski), Mateusz Klichowicz, Michał Jakóbowski – Dariusz Formella (83. Niklas Zulciak).

Skład Fogo Luboń: Sebastian Maćkowski – Michał Fertikowski, Dariusz Imbiorowicz, Maciej Wichtowski, Marcin Siwek – Michał Chmielecki, Przemysław Wyrwa, Piotr Kurminowski, Jonasz Jeżewski, Jacek Zielonka, Adrian Owczarek.