Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Wpuśćcie dzieci na stadion!

włącz .

Fundacja Sportowcy Dzieciom apeluje do wojewody wielkopolskiego, by na zamknięty dla kibiców stadion Lecha wpuścić dzieci, za darmo. Wcześniej apelowała o to samo w przypadku zamkniętego na mecz z Realem stadionu Legii, ale UEFA okazała się bezduszna. Fundacja ma nadzieję, że wojewoda takim nie będzie.

Reakcją wojewody wielkopolskiego na protest kibiców w ostatnim meczu sezonu było zamknięcie stadionu na w sumie osiem spotkań. Jeżeli kara nie zostanie złagodzona, trybuny będą puste niemal do końca października. Zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej powoduje, że meczu nie obejrzą wszyscy, także osoby, które z protestem kibiców nie miały nic wspólnego. Fundacja Sportowcy Dzieciom, za pośrednictwem mediów, apeluje więc do wojewody Zbigniewa Hoffmanna:

„Panie Zbigniewie, doskonale rozumiemy, że musi pan brać pod uwagę tak fundamentalne sprawy jak bezpieczeństwo. Skoro więc trzeba zamykać stadiony by niektóre osoby przeżyły refleksję to trudno, zamykamy. Ale nie przed dziećmi. Dla nich powinny być otwarte zawsze i wszędzie wszystkie obiekty i wszelkie imprezy sportowe. Niech obecność grup najmłodszych na trybunach zamkniętego stadionu podkreśli etos piłkarstwa i wartości jakie z sobą niesie: uczciwość, sprawiedliwość, honor, kulturę i gościnność. Fundacja Sportowcy Dzieciom bardzo Pana o to prosi. Zamknięcie trybun niech będzie karą dla organizatora oraz tych, którzy naważyli bigosu, ale zarazem nagrodą i bezpłatnym zaproszeniem dla grup dzieci i młodzieży”.

Fundacja ma siedzibę w Łodzi. Jej partnerami są Polski Związek Piłki Nożnej, Związek Piłki Ręcznej, Polski Związek Koszykówki, Polski Związek Tenisowy, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Związek Hokeja na Lodzie, Aeroklub Polski i wiele innych narodowych związków.