Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Sentymentalny powrót

włącz .

Dokładnie 55 lat temu mury Szkoły Podstawowej w Rakoniewicach opuścił jeden z wielu tysięcy jej absolwentów, Jacek Rutkowski. Ten sam Jacek Rutkowski, obecnie prezes holdingu Amica i właściciel Lecha Poznań po latach znowu pojawił się w murach swojej starej szkoły. Tym razem wybrał się w podróż sentymentalną do miejsc zapamiętanych z dzieciństwa. Odwiedził szkołę, dla której ufundował nowoczesną pracownię chemiczną.

Wyjątkowym momentem było spotkanie ze swoimi nauczycielami sprzed lat. Takie chwile są zawsze wzruszające i pozostają w pamięci na długie lata. Efektem tej sentymentalnej podróży jest nie tylko piękna pracownia chemiczna ofiarowana kolejnym rocznikom uczniów rakoniewickiej szkoły, ale też deklaracja dalszej współpracy prezesa Rutkowskiego ze szkołą jego dzieciństwa.

W spotkaniu nie zabrakło też elementów nawiązujących do Lecha Poznań, który wśród uczniów z Rakoniewic ma wielu zagorzałych kibiców, a Jackowi Rutkowskiemu towarzyszył jego syn Piotr będący wiceprezesem Lecha. Tak więc płaszczyzna porozumienia i wspólnoty zainteresowań była wyjątkowo szeroka. Fakt powrotu do wspomnień z dzieciństwa i wymierne wsparcie dla swojej dawnej szkoły ze strony powszechnie uznanego biznesmena zasługuje na pełny szacunek i uznanie. Tak więc: Szacun, Panie Prezesie!

RR