Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Odchudzanie Lecha

włącz .

Z zespołu przygotowującego się do ligowych rozgrywek odchodzi kolejny piłkarz – 23-letni Marcin Wasielewski (na zdjęciu na pierwszym planie). Piłkarz ten i tak miał znikome szanse pojawiania się w ekstraklasie w sytuacji, gdy trener ma na prawej obronie do dyspozycji Roberta Gumnego i Emira Dilavera. Wasielewski wiosnę spędzi w drugoligowym Zniczu Pruszków, do którego został wypożyczony.

Piłkarz, który – jak sam przyznaje – często mylony jest z Marcinem Wasilewskim, byłem obrońcą Lecha, a potem m.in. Anderlechtu i Leicester City. Gra zresztą na tej samej pozycji. Pochodzi z Poznania. Z juniorskiej drużyny Lecha przeniósł się do „Trzynastki”, potem do Unii Swarzędz. Zależało mu na powrocie do Lecha i dopiął swego. Po grze w rezerwach trafił do pierwszej drużyny. Dwukrotnie pokazał się w ekstraklasie, raz w Pucharze Polski. Podczas niedawnego obozu w Turcji zdobył w sparingu efektowną bramkę strzałem z dystansu. Po powrocie do Poznania będzie miał większe szanse na grę w ekstraklasie.

To nie pierwszy młody zawodnik wypożyczony tej zimy do klubu z niższej ligi. Bramkarz Miłosz Mleczko grać będzie w Puszczy Niepołomice (I liga), Tymoteusz Puchacz w Zagłębiu Sosnowiec (I liga), a Dawid Kurminowski w MFK Zemplin Michalovce (słowacka ekstraklasa). Lech naprawił też swoje błędy transferowe – skrócił wypożyczenie Denissa Rakelsa i definitywnie pożegnał Nicki’ego Bille Nielsena. Rozstał się też z Lasse Nielsenem, który chciał mieszkać bliżej rodziny, więc przeniósł się do szwedzkiego Trelleborga. Do Dynama Moskwa za prawie milion euro sprzedał Abdula Aziza Tetteha.

W miejsce piłkarza z Ghany do ekipy Kolejorza dołączył Jakub Serafin, ściągnięty z norweskiego Haugesundu, do którego był wypożyczony. Na pół roku (z opcją pierwokupu) wypożyczony został do Lecha Ukrainiec Ołeksyj Chobłenko. Z Jagiellonii Lech wykupił Piotra Tomasika, pozyskał też Norwega Thomasa Rogne. To prawdopodobnie nie koniec ruchów transferowych. Być może skrócone zostanie wypożyczenie Vernona De Marco. Trener zapowiedział wypożyczenie (prawdopodobnie z Bakanów) trzeciego napastnika.