Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Plany Kolejorza. Nowi gracze, ciekawi przeciwnicy w sparingach

włącz .

Piłkarze Lecha wypoczywają w ciepłych krajach lub w domowych pieleszach, a w klubie zapadają decyzje dotyczące ich przyszłości. Już w nowym roku testy medyczne przejdą zawodnicy mający wzmocnić (lub tylko uzupełnić) drużynę. Rozstrzygnęło się, z kim zespół zmierzy się w grach kontrolnych podczas przygotowań do wiosennej części rozgrywek.

Zawodnicy Kolejorza zjawią się w Poznaniu 8 stycznia. Wątpliwe, by do tego czasu rozwiązane zostały wszystkie zagadki dotyczące zmian w składzie. Wiemy już, że Denis Rakels zostanie zawodnikiem Cracovii. Z Lecha odejdzie też Nicki Bille Nielsen, być może także Vernon De Marco – tym bardziej, że klub, w ramach uzupełnienia składu, chce sprowadzić zmiennika dla Wołodymyra Kostewycza. W tym kontekście najczęściej wymienia się nazwisko 30-letniego Piotra Tomasika z Jagiellonii.

Trener wspominał też o pozyskaniu dwóch napastników. Transferową ofertę otrzymał Abdul Aziz Tetteh. Gdyby została zaakceptowana, trzeba byłoby sprowadzić defensywnego pomocnika, albo liczyć na uniwersalność Emira Dilavera. Został on sprowadzony na prawą obronę, ale musiał ustąpić miejsca coraz lepszemu Robertowi Gumnemu. Na szczęście dobrze sobie radzi także na środku obrony i we wszystkich ostatnich meczach grał właśnie tam, zbierając dobre recenzje. Ten zawodnik mógłby grać także w pomocy. Obrony nie osłabi, trener będzie mógł już korzystać z Tomasa Rogne i Nikoli Vujadinovicia.

Pierwsze treningi nowego roku, połączone z badaniami i testami, zawodnicy odbędą przy Bułgarskiej. Gdyby zapanowała zima, mają do dyspozycji przykryte już balonem boisko ze sztuczną trawą. W niedzielę, 14 stycznia odbędzie się pierwszy sparing. Przeciwnikiem będzie Polonia Środa, ligowy rywal klubowych rezerw. Następnego dnia ekipa Kolejorza wyruszy do Turcji, gdzie będzie trenować na dobrych, trawiastych boiskach, rozegra też trzy sparingi.

Znani się już przeciwnicy. Będą to kolejno: ukraińska Zoria Ługańsk, uczestnik ostatniej edycji Ligi Europy (18 stycznia), bułgarski FK Etar Weliko Tarnowo (23 stycznia) i chorwacki Hajduk Split (26 stycznia). Najwięcej o formie Lecha będzie można powiedzieć po tym ostatnim sprawdzianie. Hajduk to drużyna klasowa. 29 stycznia zespół wróci do Poznania, by 4 lutego zmierzyć się w sparingu z pierwszoligowym GKS Tychy, a po tygodniu, czyli w niedzielę 11 lutego o godzinie 18 zainaugurować w Gdyni rozgrywki ekstraklasy w nowym roku.