Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kamil Jóźwiak zostaje w Lechu!

włącz .

Wreszcie jakaś dobra wiadomość z ulicy Bułgarskiej. Kamil Jóźwiak, młody skrzydłowy Lecha, zdecydował się przedłużyć kontrakt z klubem do 2019 roku. Co więcej, umowa zawiera opcję automatycznego przedłużenia o kolejne dwa lata. Jak klub oficjalnie poinformował, z inicjatywą związania się z Lechem wyszedł sam piłkarz, a klub negocjował tylko z nim i jego ojcem, bez pośrednictwa agenta.

Jeszcze niedawno wydawało się, że utalentowany piłkarz jest dla Lecha stracony. Sam zawodnik też znalazł się w nieciekawej sytuacji. Jego agent domagał się warunków nie do spełnienia. Nie tylko finansowych, także wychodzenia na boisko w określonej liczbie oficjalnych spotkań. Umowa wygasała latem, zimą zawodnik mógł związać się z innym pracodawcą. Mówiło się o zainteresowaniu nim angielskiego Leeds. Od kilku miesięcy zawodnik nie grał w ekstraklasie, trener przestał brać go pod uwagę przy wystawianiu składu.

Teraz piłkarz może liczyć na występy, jego piłkarski rozwój nie będzie dłużej wstrzymywany. –Jestem wychowankiem tego klubu i bardzo dużo mu zawdzięczam. Wiem, że w tym momencie pozostanie przy Bułgarskiej to dla mnie najlepsza opcja. Cieszę się, że podpisałem kontrakt i teraz mogę w pełni skoncentrować się na grze w piłkę – mówi Kamil. 19-latek w barwach Kolejorza rozegrał 29 spotkań, w tym 7 w tym sezonie zdobywając dwa gole. Miał też dwie asysty.

Zdjęcie - lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko