Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kolejny remis będzie porażką. Lech musi zacząć wygrywać

włącz .

W sobotni wieczór Lech będzie miał okazję dowieść, że rzeczywiście gra ostatnio całkiem dobrze i że w poprzednich meczach tylko pech nie pozwolił mu wygrywać. – Przez zremisowane spotkania z Sandecją, Jagiellonią, Lechią i Wisłą uciekło nam wiele punktów, bo to były mecze do wygrania. Nie mogę być zadowolony z wyników, jakie uzyskujemy, ale gramy dobrze – mówi trener Nenad Bjelica.

Dobra postawa Górnika, a także Zagłębia Lubin, jest dla niego zaskoczeniem. Nie dziwi go natomiast pozycja Legii, która po bolesnej porażce w Poznaniu wszystkie kolejne mecze wygrała, dlatego wyprzedziła remisującego, nieskutecznego Lecha. Czy w ostatnim tygodniu pracował nad skutecznością, jakością strzałów? – Wciąż nad tym pracujemy. Być może w meczu z Wisłą byliśmy nieskuteczni dlatego, że za dużo było strzeleckich treningów – żartuje trener Kolejorza

Wydawało się, że Lech będzie miał w Zabrzu problemy z zestawieniem drużyny, bo na urazy skarżyli się i z drużyną przez kilka dni nie trenowali tak ważni i kreatywni zawodnicy, jak Jevtić, Gajos, Makuszewski. Ostatecznie w kadrze na ten mecz się znaleźli. Z drużyną nie jadą tylko Situm i jak zwykle Vujadinović. Nicki Bille, leczący złamany nos, trenował ostatnio masce i bez maski, nie ma obawy przed walką, zgłasza gotowość gry. Coraz lepiej na treningach spisuje się Rakels. Łotysz po udanych dwóch spotkaniach, gdy pomógł drużynie wchodząc z ławki, poczuł się dużo pewniej. Barkroth, który został ojcem, opuścił tylko jeden trening i w Zabrzu będzie mógł zagrać.

Górnik zasłynął ze skuteczności w wykorzystywaniu na własnym boisku stałych fragmentów gry. Trener Bjelica wie, że jego podopieczni będą musieli być bardzo uważni. – Zachowaniu się w ofensywie i w defensywie przy rzutach rożnych i wolnych poświęcamy ostatni trening przed meczem – informuje. Lech musi też zwracać uwagę na Angulo, najskuteczniejszego strzelca ekstraklasy. – Nie potrzebuje wielu okazji, by strzelać gole. Ze swoim stylem gry pasuje do Górnika – dodaje trener Lecha.