Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Bałkański desant. Mistrzem Polski będzie Chorwat?

włącz .

Legia Warszawa poszła za przykładem Lecha Poznań i w trakcie sezonu zaangażowała chorwackiego trenera, Romeo Jozaka. Nie tylko trenera, cały sztab szkoleniowy to jego rodacy. Gdyby założyć, że walka o tytuł rozegra się między tymi klubami, mistrzem Polski zostanie Chorwat, o ile oczywiście obaj dotrwają na swych stanowiskach do maja.

Nenad Bjelica, trener Kolejorza twierdzi jednak, że nie jest powiedziane, iż walka o mistrzostwo rozegra się między Lechem i Legią. Wśród faworytów wymienia też Jagiellonię, Lechię, Wisłę, Górnika Zabrze. Jak twierdzi, zna wszystkich członków sztabu szkoleniowego Legii, choć z żadnym z nich nigdy nie pracował. Nie chce ich oceniać, wypowiadać się na temat ich szans podkreślając, że nie ma takiego zwyczaju. Koncentruje się nie na przeciwnikach, ale na pracy w Lechu. Zamierza pokonać Legię na boisku, a możliwość taką będzie miał już za kilka tygodni.

Trener Lecha stwierdził też, że poprzednik Jozaka, Jacek Magiera wykonywał w Legii dobrą pracę i zasługiwał na więcej szans. – Taka jest jednak nasza praca. Każdy z nas musi trzymać w pogotowiu walizki – dodał. Nie zaprzeczył przy tym, że jest dumny z tego powodu, że Chorwaci pracują w czołowych polskich klubach, choć dodał, że zamierza walczyć z Legią o zwycięstwo niezależnie od narodowości jej trenera.