Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Fatalne losowanie. Najpierw Pogoń, potem jeszcze gorzej

włącz .

To było beznadziejne dla Lecha losowanie Pucharu Polski. Już w 1/16 finału los zetknął dwie drużyny z ekstraklasy, w dodatku te, które rywalizowały ze sobą w półfinale poprzedniej edycji: Lecha Poznań i Pogoń Szczecin. Na tym etapie rywalizacji odbywa się tylko jeden mecz. Odbędzie się on w Szczecinie już 9 lub 10 sierpnia. Lechowi, uwikłanemu być może jeszcze w grę w Europie, trudno będzie awansować.

To nie koniec złych wiadomości. Jeżeli uda się wyeliminować Pogoń, w następnej rundzie na Lecha czeka zwycięzca meczu Drutex Bytovia Bytów – Lechia Gdańsk. W tym czasie Legia będzie się mierzyć z Wisłą Puławy, potem z lepszym z pary Ruch Zdzieszowice – Górnik Łęczna. Jeśli awansuje, a Lech wyeliminuje Lechię (o ile najpierw wygra ona w Bytowie), drużyny te zagrają ze sobą już w ćwierćfinale. Jest więc wykluczone, by w finale Lech zagrał z Legią.

Gdyby Kolejorz miał przetrwać w Pucharze Polski do 2 maja, czeka go piekielnie trudna droga. Musiałby kolejno przejść Pogoń, Lechię, Legię i jeszcze jedną drużynę w półfinale.Wygląda to tak, jakby wszystkie możliwe złe moce zawzięły się na Lecha, by nie miał możliwości kolejny raz, już czwarty z rzędu, zagrać w finale na Stadionie Narodowym. Rozgrywki mają być ciekawsze, inni też czekają na swoją szansę...