Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Paweł Tomczyk związał się z Lechem

włącz .

Urodzony w Poznaniu napastnik, znany z tego, że jest też kibicem Kolejorza, podpisał umowę obowiązującą do połowy 2021 roku. W klubie trenuje od dziecka, dwunasty rok. Czyni duże postępy, imponuje niezwykłą motoryką i instynktem strzeleckim, dzięki któremu zdobywa gola za golem. Ostatnio strzela dla Podbeskidzia Bielsko-Biała, ma być bowiem do tego klubu wypożyczony.

Podobną drogę przeszedł Robert Gumny, który grał w Bielsku-Białej wiosną, a po powrocie do Poznania z dnia na dzień stał się podstawowym piłkarzem Lecha, w pierwszej drużynie gra w prawie wszystkich spotkaniach i spisuje się coraz lepiej. Także Tomczyk potrzebuje jak najczęstszego grania, a także pracy nad techniką, bo tu ma jeszcze rezerwy. Zapowiada się na rasowego, bramkostrzelnego napastnika.

Kilkakrotnie zagrał już w ekstraklasie. Był nawet bliski zdobycia gola, ale ta sztuka jeszcze mu się nie powiodła. Natomiast w rezerwach w 29 spotkaniach trafił aż 20 razy, więc trener Nenad Bjelica zdecydował się zaprosić go do trenowania z pierwszą drużyną.